Strona główna 0_Slider Wszystkich Świętych: Zmiany w ruchu i komunikacji miejskiej

Wszystkich Świętych: Zmiany w ruchu i komunikacji miejskiej

0

Przypominamy: do wtorku, 1 listopada w Świdnicy obowiązują zmiany w organizacji ruchu w okolicach świdnickich cmentarzy. Jutro nie trzeba płacić za bilety w miejskich autobusach.

cmentarz 5Trwają prace drogowe przy ul. Wałbrzyskiej, z uwagi jednak na zbliżające się święto przejazd przez teren budowy tj. skrzyżowanie ulic Wałbrzyskiej i Słowiańskiej jest możliwy.

W rejonie cmentarza przy ul. Słowiańskiej obowiązuje zakaz zatrzymywania się na jezdni. Dopuszczone jest parkowanie pojazdów na trawie, na poboczu po stronie przeciwnej do cmentarza. Podobnie sytuacja wygląda przy ul. Bobrzańskiej, tam również parkować  można tylko na poboczu.

Świdniczanie mogą dojść na cmentarz przy ul. Brzozowej od strony parkingu przy ul. Śląskiej lub ulicą Brzozową. Dla dojeżdżających autobusami MPK przystanki zlokalizowane są przy ul. Pionierów oraz jeden tymczasowy przy ul. Zielonej (przystanek przeniesiony z ul. Przyjaźni).

Wjazd w ulicę Brzozową jest otwarty tylko dla pojazdów służb miejskich i niepełnosprawnych. Parkingi dodatkowe zlokalizowane zostały:
– na łączce – dojazd z parkingu przy ul. Śląskiej (wyjazd wyłącznie w prawo),
– na ul. Sportowej – parkowanie jednostronne,
– na ul. Bokserskiej – parkowanie jednostronne,
– na części ul. Śląskiej (od ul. Zielonej do ul. Przyjaźni) – parkowanie jednostronne.

Ruch jednokierunkowy obowiązuje:
– w trójkącie ulic Przyjaźni, Zielona i Śląska (od Zielonej do Przyjaźni)
– na ul. Sadowej (do ul. Przyjaźni)
– na ul. Sportowej i ul. Bokserskiej (od OSiR do mostu na Śląskiej).

Przy ul. Odnowiciela, blisko bramy wejściowej na cmentarz, zlokalizowany jest tymczasowy przystanek dla autobusów MPK. W rejonie tego cmentarza organizacja ruchu pozostanie bez zmian.

wszystkich-swietych-2016We wtorek, 1 listopada przejazd komunikacją miejską jest bezpłatny dla wszystkich pasażerów. Przygotowany został również specjalny rozkład jazdy o zwiększonej częstotliwości kursowania linii komunikacyjnych obsługujących rejon cmentarzy, wprowadzone zostaną także dodatkowo przystanki zastępcze.

Obowiązuje następujący rozkład jazdy:
31 października (poniedziałek) – odjazdy autobusów wg rozkładu jazdy od poniedziałku do
piątku
1 listopada (wtorek) – odjazdy autobusów wg specjalnego rozkładu jazdy , tj.:

autobusy linii nr 50, 51, 52, 53 – będą jeździć z częstotliwością co 20 minut. Powyższa częstotliwość zachowana zostanie pomiędzy godz. 8.30 – 17.00. W przedziale czasowym do godz. 8.30 oraz po godz. 17.00 powyższe linie kursować będą wg. rozkładu jak dla dnia powszedniego. W przyjętym 20 minutowym module pomiędzy liniami 50-51 i 52-53 kursowanie autobusów odbywać się będzie co 10 minut.
autobusy linii nr 6 – w godzinach od 10.00 do 16.00 jeździć będą co 20 minut. W przedziale czasowym do godz. 10.00 oraz po godz. 16.00 kursy będą wykonywane wg. rozkładu jazdy jak na sobotę. W tym dniu ostatni kurs na trasie: E. Plater – Kopernika zostanie wykonany o godz. 22.20, Inżynierska/Kopernika- E. Plater o godz. 22.14
autobusy linii nr 30 – wszystkie kursy z zajazdem na ul. Słowiańską
autobusy linii nr 10 – wszystkie kursy z zajazdem na ul. Strzelińską
Dla pozostałych linii miejskich oraz linii zamiejskich będzie obowiązywał rozkład jazdy na niedzielę i święta. Na ten dzień do obsługi komunikacji zostanie wprowadzony cały tabor o zwiększonej pojemności (typu wielkopojemny i standard).

Dodatkowe przystanki zastępcze:
– przy ul. Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza)
– przy ul. Zielonej (do skrzyżowania z ul. Przyjaźni)
Przystanek przy ul. Przyjaźni (po stronie kościoła) zostanie wyłączony z ruchu

/UM w Świdnicy/

Poprzedni artykułHarcerska droga pamięci
Następny artykułDoradcy zawodowi szkoleni w Gimnazjum nr 4