Strona główna Wydarzenia Świdnica Doradcy zawodowi szkoleni w Gimnazjum nr 4

Doradcy zawodowi szkoleni w Gimnazjum nr 4

0

„Przedsiębiorczy doradca, czyli rozwój, sukces, edukacja” to hasło przewodnie kolejnego szkolenia w ramach Sieci Doradców Zawodowych Ziemi Świdnickiej powstałej przy Gimnazjum nr 4 w Świdnicy. W spotkaniu wzięło udział 29 uczestników i 4 trenerów.

doradcy-zawodowi-4Uczestnicy przeszli przygotowane przez .Jolantę Brońską z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy warsztaty pt. „Przedsiębiorczość jest w każdym z nas”. Trener Agata Buczak z CKK Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości z siedzibą w Wałbrzychu wprowadziła doradców w tematykę „Rozmowy kwalifikacyjnej jako autoprezentacji – jak dobrze to zrobić?”, natomiast podczas przerw k wszyscy uczestnicy opracowywali przygotowane przez naszego doradcę „Zmiany i przemiany w edukacji a doradztwo zawodowe, czyli burza mózgów dla Krzyżowej i G4”. Wnioski  będą służyć działaniom Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego do promowania i wzmacniania doradztwa zawodowego na każdym poziomie edukacyjnym.

Ważnym punktem było szkolenie on-line przeprowadzone przez coacha, doradcę zawodowego Akademii Webinariu Agnieszkę Ciereszko z Poznania pt.”Mamo, Tato, kim będę – jak współpracować z rodzicami w zakresie planowania kariery ucznia?”.

Wszyscy obecni doradcy, pedagogowie, psychologowie i nauczyciele przedsiębiorczości otrzymali na zakończenie certyfikaty uczestnictwa oraz pakiet materiałów.

– Podpisałem porozumienia z ORE dotyczące uczestnictwa w projekcie „Efektywne Doradztwo Edukacyjno-Zawodowe dla dzieci , młodzieży, dorosłych”, gdzie jako jedno z trzech gimnazjów w Polsce będziemy testować narzędzia wypracowane w tym projekcie – poinformował na zakończenie szkolenia dyrektor gimnazjum Tomasz Całka.

Warto dodać, że doradca zawodowy z Gimnazjum nr 4 Marcin Kuc został wybrany przez UM Świdnica na koordynowanie działań doradczych w ramach programu UM Świdnica „Zostańcie z nami” – będzie współpracował ze wszystkimi gimnazjami w Świdnicy, prowadząc warsztaty dla młodzieży, a także w ramach Sieci Doradców Zawodowych, dzielił się dobrymi praktykami z pedagogami, psychologami i doradcami zawodowymi.

Gimnazjum nr 4, opr. red.

Poprzedni artykułWszystkich Świętych: Zmiany w ruchu i komunikacji miejskiej
Następny artykułNowa karetka dla świdnickiego pogotowia