Strona główna 0_Slider Władze miasta chcą emitować obligacje

Władze miasta chcą emitować obligacje

20

O zgodę na emisję obligacji miejskich o wartości 28 milionów dziewięćset trzydziestu czterech tysięcy złotych zwróciła się do radnych prezydent Beata Moskal-Słaniewska. Pieniądze mają pokryć deficyt budżetowy i wcześniej zaciągnięte zobowiązania finansowe.

Absolutorium Pani Prezydent Beaty Moskal - Słaniewskiej (5)W grudniu 2015 roku Rada Miejska przyjęła budżet na 2016 rok, który zakładał deficyt w wysokości 13,6 miliona złotych (został już podczas sesji budżetowej autopoprawką zwiększony z pierwotnie planowanych 9,2 miliona zł). Wg danych z 2015 roku, zadłużenie Świdnicy sięga 37,2% wobec dochodów budżetowych.

Projekt uchwały budżetowej zakłada emisję obligacji, które będzie mogło wykupić maksymalnie 150 inwestorów krajowych i zagranicznych. 11 serii ma zostać wyemitowane jeszcze  w tym roku, a spłata ma się rozpocząć w 2020 i potrwać do 2030 roku.

– Mówiąc bardzo prosto jest to korzystniejsze, tańsze dla miasta – uzasadnia prezydent Beata Moskal-Słaniewska. Na jutro zapowiada szerszy komentarz.

Decyzję rani podejmą podczas najbliższej sesji, 28 października.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułManifestacja kobiet w Świdnicy. Runda druga już dziś!
Następny artykułSiatkarze Wektora na piątej lokacie