Strona główna Sport Piłka nożna Świetny weekend juniorów Polonii-Stali

Świetny weekend juniorów Polonii-Stali

0

Bardzo dobrze zaprezentowali się w ostatnią sobotę i niedzielę piłkarze Polonii-Stali Świdnica walczący o punkty w Lidze Dolnośląskiej Juniorów i Juniorów Młodszych. Młodsi wygrali po dramatycznym boju z FC Academy Wrocław, starsi zremisowali z Pogonią Oleśnica.

000000000000000ogolnepilka

Juniorzy młodsi Polonii-Stali zaliczyli fantastyczny come-back. Podopieczni Szymona Majcherczyka przegrywali już 0:2, ale dzięki olbrzymiej determinacji zdołali odwrócić losy pojedynku wygrywając z FC Academy Wrocław 3:2! Biało-zieloni od początku posiadali inicjatywę, ale zamiast cieszyć się z goli, musieli dwukrotnie wyciągać piłkę z sieci. Jeszcze w pierwszej odsłonie zanotowaliśmy zryw i zdominowaliśmy przeciwników. Bramkarza rywali pokonał Filip Iwanio, a następnie do siatki trafił jeden z wrocławskich stoperów. Po przerwie postawiliśmy kropkę nad „i” za sprawą Jakuba Sikory.

Juniorom starszym nie udało się co prawda powtórzyć w pełni sukcesu swoich młodszych kolegów, ale co najważniejsze zapunktowaliśmy na bardzo trudnym terenie w Oleśnicy. Biało-zieloni dowodzeni przez Przemysława Malczyka zremisowali 2:2 z wyżej notowaną Pogonią Oleśnica. Jako pierwsi trafili do sieci biało-zieloni, a konkretnie uczynił to Łukasz Gerus. Rywale odpowiedzieli jeszcze przed przerwą strzelając na 1:1. Gdy wydawało się, że mecz zmierza ku końcowi, przeciwnicy przeżyli mały rollercoaster. W 84. minucie zdołali wyjść na prowadzenie, ale nasz upór przyniósł skutek w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Po jednej z naszych wrzutek i golu samobójczym skończyło się rezultatem 2:2.