Strona główna 0_Slider Świdnickie Gryfy 2016 rozdane

Świdnickie Gryfy 2016 rozdane [FOTO]

3

Po raz dwunasty w Świdnicy zostali wyróżnieni przedsiębiorcy. Świdnickie Gryfy podczas gali w miejskim teatrze wręczono w 5 kategoriach. W głosowaniu świdniczan najlepszym pracodawcą został Electrolux, a nagrodę za najlepszą obsługę klienta otrzymała Karczma Zagłoba.  Decyzją prezydenta tytułem Wybitnej Osobowości został uhonorowany biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Waldemar Pytel. Galę Przedsiębiorczości poprowadził Jacek Kawalec. Grała orkiestra Dziubek Band.

gryf-2016-10-21-31„ŚWIDNICKI GRYF 2016” – NAGRODZENI

SUDECKI PRODUKT REGIONALNY

– Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku- Jaworzyna Śl. – Przejazdy specjalne zabytkowymi wagonami z 1928 r. 

DYNAMICZNY ROZWÓJ FIRMY

– SOLGAZ sp. z o.o.

INNOWACYJNOŚĆ

– ZUPBADURA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa

 FIRMA SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU

– PASOL-PACO sp. z o.o.

 NAJLEPSZY DEBIUT GOSPODARCZY

– „ŁUKOWA BEAUTY” Katarzyna Pilarz-Nicińska

 W ramach trwałości projektu „Miasta Trutnov i Świdnica wspierają przedsiębiorczość” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013, przyznano nagrody w dwóch kategoriach:

NAJLEPSZA FIRMA TRANSGRANICZNA

– KASPER KOVO, s. r. o.

WYBITNA OSOBOWOŚĆ POGRANICZA

Laureatem został MIROSLAV VLASÁK – starosta Miasta Zaclerz.

Zaclerzanin od urodzenia, od 1989 r. zaangażowany w politykę lokalną. Od 1994 r. do dnia dzisiejszego burmistrz miasta Zaclerz. W trudnych latach dziewięćdziesiątych pod jego przewodnictwem udało się znacząco złagodzić negatywny wpływ zamknięcia dwóch największych pracodawców – kopalni i zakładu włókienniczego, nadając miastu Zaclerz obecny charakter – miasta z przemysłem ceramicznym i rozwiniętą turystyką.

SPECJALNE WYRÓŻNIENIA DLA NESTORÓW BIZNESU LOKALNEGO otrzymali:

– Hanna Gradowska- Bar Kupiecki

– Kazimierz Karwowski – Zakład Szewski z ulicy Grodzkiej

– Małgorzata Pankiewicz – Bar Kurczaki z ulicy Dalekiej

Wyróżnione osoby mogą szczycić się wieloletnim prowadzeniem na terenie Świdnicy swoich przedsiębiorstw. Małe firmy lokalne mogą czuć się niedoceniane i przysłonięte przez tzw. „duży biznes”. Jednak to te małe firmy są najdłużej związane z miastem, działają już ponad 25 lat.

WYBITNA OSOBOWOŚĆ – nagroda przyznana przez Prezydent Miasta Świdnicy

Laureatem został biskup Waldemar Pytel.

Duchowny ewangelicki. Ukończył studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. 30 listopada 1986 roku został ordynowany na duchownego Kościoła Ewangelicko – Augsuburskiego. Ordynacja odbyła się w Kościele Pokoju pw. Trójcy Świętej w Świdnicy. Z dniem ordynacji został wikariuszem tamtejszej parafii,  po 5 latach pracy został wybrany jej proboszczem. Dzięki jego staraniom w 2001 roku dwa Kościoły Pokoju w Jaworze i w Świdnicy – zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. 25 października 2014 roku został wybrany przez Synod Diecezji Wrocławskiej na biskupa diecezji. Uroczystość wprowadzenia w urząd odbyła się 7 marca 2015 w Świdnicy. Oprócz obowiązków kościelnych, działa również w różnego rodzaju organizacjach społecznych. Za swoją działalność otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia. Jest żonaty, ma dwóch synów.

NAGRODA SPECJALNA DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ przyznana przez Prezydent Miasta Świdnicy

Laureatem zostało Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Chorych SERCE.

WYNIKI GŁOSOWANIA ŚWIDNICZAN W KATEGORIACH:

NAJLEPSZY PRACODAWCA W ŚWIDNICY

Zwycięzcą został ELECTROLUX POLAND sp. z o.o.

NAJLEPSZA OBSŁUGA KLIENTA W ŚWIDNICY

Zwycięzcą została „Karczma Zagłoba”.

Podczas Świdnickiej Gali Przedsiębiorczości zostanie podpisany list intencyjny, oficjalnie inicjujący wspólne działania na rzecz realizacji Programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. Organizatorem Programu jest Gmina Miasto Świdnica, zaś współorganizatorami – Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców Świdnickich, Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju, Powiat Świdnicki i Powiatowy Urząd Pracy.Głównym założeniem programu jest wypracowanie platformy współpracy pomiędzy pracodawcami, młodymi osobami (14-30 lat) z terenu miasta Świdnicy i powiatu świdnickiego, JST, PUP, instytucjami otoczenia biznesu, placówkami oświatowymi, doradcami zawodowymi i rodzicami. Założenie to zostanie zrealizowane poprzez następujące działania: portal informacyjny; wizyty w szkołach kolejnego szczebla edukacji oraz wizyty w firmach; programy stypendialne; oferty praktyk/staże/praca wakacyjna; doradztwo zawodowe; szkolenia kompetencyjne (specjalistyczne i ogólne), lekcje przedsiębiorczości z pomysłem i w praktyce, współpracę z rodzicami, konkursy, gry miejskie o tematyce społeczno ekonomicznej.

opr. Agnieszka Szymkiewicz
Zdjęcia Anna Pawłowska

 

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Ciasteczka marchewkowe
Następny artykułWarsztaty „Porozumienie bez przemocy”