Strona główna 0_Slider Świdniccy studenci odśpiewali Gaudeamus

Świdniccy studenci odśpiewali Gaudeamus [FOTO]

0

– Pewnie statystyki są bardzo ważne, ale nasz uniwersytet to przede wszystkim mniej samotności i łez – podkreślał Jan Starek, prezes Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dziesiąty już rok akademicki rozpoczęło blisko 300 słuchaczy i słuchaczek.

Gaudeamus zabrzmiał dzisiaj w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury w obecności wielu osób współpracujących i wspierających UTW, a byli wśród nich prezydent Świdnicy Beata Moskal Słaniewska z wiceprezydentem Szymonem Chojnowskim, Maria Jaworska, reprezentująca wójta gminy Świdnica oraz Zbigniew Okarmus w imieniu starosty świdnickiego. Nie zabrakło także delegacji z zaprzyjaźnionych uniwersytetów z Nowej Rudy, Bielawy i Dzierżoniowa. Wielkim nieobecnym, ale wspominanym bardzo serdecznie, był Mikołaj Nowosad, zmarły w tym roku ogrodnik i działacz społeczny, związany z UTW.

Ślubowanie złożyło 13 nowych studentów. Czeka na nich wiele ciekawych zajęć i wykładów. Świdniccy seniorzy przez dwa semestry po 15 tygodni będą uczyli się języków obcych, będą mieli treningi pamięci, warsztaty komputerowe i psychologiczne.  W ramach UTW prężnie działa zespół wokalno-muzyczny, grupa teatralna i nordic walking. W ofercie są joga i pilates. Świdniczanie wybiorą się także na wycieczki po bliższej i dalszej okolicy. Dzięki współpracy ze społeczną Akademią Nauk z Łodzi, w świdnickim oddziale uczelni seniorzy mogą za darmo uczestniczyć w wykładach. Pełna oferta znajduje się na stronie www.utw.swidnica.pl

– Ten rok będzie szczególny, planujemy wiele wydarzeń związanych z 10-ta rocznica funkcjonowania naszego uniwersytetu. Zaczniemy w lutym 2017, a skończymy galą i balem w październiku – wyliczał prezes Starek. Galę inaugurującą rok akademicki uświetnił wykład polonisty Zdzisława Grześkowiaka oraz występ grupy teatralnej i muzycznej ŚUTW.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]
Zdjęcia Anna Pawłowska

Poprzedni artykułStare Dobre Małżeństwo zagra w Strzegomiu [KONKURS ROZSTRZYGNIĘCIE]
Następny artykułDekoria nie sprostała Gwardii