Strona główna Wydarzenia Świebodzice Sadzą żonkile dla hospicjów

Sadzą żonkile dla hospicjów

0

Już po raz piąty uczniowie i nauczyciele Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych w Świebodzicach zasadzili przed swoją szkołą żonkile – kwiaty symbolizujące pomoc dla chorych na nowotwory, zwłaszcza tych najmłodszych pacjentów.

zonkile-pola-nadziei-4
Pola Nadzieli wyrosną na przyszkolnych rabatkach. Wiosną, gdy kwiaty zakwitną, będą rozdawane za dobrowolną sumę przekazaną na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.
Jak zawsze w akcji uczestniczył także burmistrz  Bogdan Kożuchowicz.

Uczniowie, zwłaszcza ci z najmłodszych klas, z wielkim zapałałem posadzili blisko 200 sadzonek.

***

Pola Nadziei to akcja ekologiczno-charytatywna realizowana wyłącznie przez hospicja. Została wymyślona przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Fundacja powstała w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Dziś jest wiodącym wśród specjalistycznych ośrodków opieki paliatywnej w Wielkiej Brytanii.
Pola Nadziei to edukacja i rozwój wolontariatu, a zarazem pozyskiwanie środków na opiekę paliatywną. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei oraz symbolem wsparcia dzieci nieuleczalnie chorych. Przypominają o tych najmłodszych, bezbronnych i cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Agnieszka Bielawska-Pękala, UM Świebodzice

Poprzedni artykułSzare Wilki zagrają w Swarzędzu
Następny artykułWygraj wejściówkę na koncert Luxtorpedy