Strona główna Sport Jeździectwo Rozpoczął się nabór wolontariuszy na ME w wkkw

Rozpoczął się nabór wolontariuszy na ME w wkkw

0

Lubisz być aktywny? Kochasz jeździectwo i atmosferę zawodów? Chcesz zobaczyć z bliska przejazdy najlepszych w Europie zawodników i koni wkkw? Jeśli tak to w Strzegomiu będzie taka możliwość – dołącz do nas! Pomóż nam stworzyć zawody na najwyższym poziomie! Zostań wolontariuszem na Mistrzostwach Europy w wkkw – Strzegom 2017.

stragona

Mistrzostw Europy seniorów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego odbędą się za rok, w terminie 17-20 sierpnia 2017 roku na Hipodromie im. 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich w Morawie koło Strzegomia. Będzie to bezprecedensowe wydarzenie w historii polskiego jeździectwa. Polska jeszcze nigdy dotąd nie była organizatorem imprezy rangi mistrzostw kontynentu w dyscyplinach olimpijskich w kategorii seniorów, a ostatnie Mistrzostwa Europy seniorów w naszej części Europy odbyły się w Kijowie w 1973 roku.

Mistrzostwa Europy seniorów rozgrywane są co dwa lata – w latach nieparzystych, a ich ranga sportowa porównywalna jest z Mistrzostwami świata i Igrzyskami Olimpijskimi. Jest to niezwykle prestiżowa impreza jeździecka, w której uczestniczą najlepsi jeźdźcy Europy. Ostatnie Mistrzostwa Europy, które odbyły się szkockim Blair Castel w 2015 roku, zgromadziły przed telewizorem przeszło 35 milionów widzów na całym świecie, a wydarzenie relacjonowało 27 stacji telewizyjnych. W Strzegomiu spodziewamy się udziału około 17 reprezentacji narodowych i około 80 zawodników. Wśród nich mamy nadzieję nie zabraknie również reprezentantów Polski. Liczymy, że nasi reprezentanci spiszą się świetnie i dostarczą nam wielu niezapomnianych wrażeń i sportowych emocji.

Właśnie trwa nabór wolontariuszy, którzy pomogą zorganizować to wydarzenie. – Zapraszamy młodzież, osoby dorosłe oraz seniorów. Dołącz do nas – nie ma znaczenia, czy jesteś osobą młodą lub starszą, mężczyzną czy kobietą, musisz mieć jedynie ukończone 18 lat. Podczas zawodów jest wiele rodzajów pracy i zadań, gdzie potrzebne są różne umiejętności. Każda para rąk będzie potrzebna, zapraszamy do przesłania aplikacji do programu – wyjaśnia Agata Pniewska, koordynator Programu Wolontariatu.

Potrzebna jest pomoc w biurze zawodów i biurze prasowym, w punktach informacyjnych i porządkowych, przy obsłudze informatycznej, przy konkursie ujeżdżenia, na crossie i parkurze przy pracach porządkowych, przy rozklejaniu plakatów i roznoszeniu ulotek, przy transportach na lotnisko oraz przy wielu innych zajęciach. – Nie zapominajcie, że mimo obowiązków, które zostaną Wam przydzielone, wolontariat to: super doświadczenie, nowe znajomości i dobra zabawa! – dodaje Agata Pniewska.

Nabór do programu potrwa do 27 stycznia 2017 roku. Regulamin programu wolontariat oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.Strzegom2017.pl

/opr. red./

Poprzedni artykułCo z realizacją budżetu obywatelskiego 2016?
Następny artykuł3 kroki nim wyjedziesz samochodem za granicę