Strona główna Temat dnia 3 kroki nim wyjedziesz samochodem za granicę

3 kroki nim wyjedziesz samochodem za granicę

0

Wyjeżdżasz za granicę samochodem? Zanim przekręcisz kluczyk w stacyjce, wykonaj trzy kroki gwarantujące, że w kryzysowych sytuacjach zadziała ubezpieczenie komunikacyjne i nie zostaniesz osamotniony w problemach.

camera-1391324_960_720-1

  1. Zweryfikuj polisę ubezpieczeniową

Ubezpieczenie samochodu zagranicą wydaje się kwestią kluczową, wszak w przypadku awarii potrzebujemy wsparcia mechaników, a niekiedy pojazd musi być odholowany do Polski przez profesjonalną firmę transportową. Do tego dochodzą zasadnicze problemy – finansowe oraz logistyczne. Jednym słowem, zagranicą warto dysponować ubezpieczeniem autocasco.

Dlatego pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest sprawdzenie zakresu działania już posiadanego ubezpieczenia – o ile je oczywiście masz. Do jakiego kraju wyjeżdżasz? Wiedz, że na przykład niektóre kraje byłego Związku Radzieckiego nie są traktowane przez ubezpieczycieli w ten sam sposób co na przykład Francja czy Chorwacja. Jakie są szczegóły Twojego autocasco? Niektóre ubezpieczenia od samego początku gwarantują pełne zabezpieczenie poza granicami, a w innych przypadkach konieczne okazuje się podpisanie dodatkowej umowy i rozszerzenie dotychczasowej współpracy.

  1. Znajdź najkorzystniejszą ofertę

Jeżeli nie posiadasz autocasco albo po prostu chcesz zmienić ubezpieczyciela, krokiem w stronę dobrej decyzji będzie porównanie dostępnych na rynku ofert. Jest ich dużo, bo aż kilkadziesiąt, a każda się czymś wyróżnia. Sprawdzanie wszystkich firm po kolei zajęłoby jednak zbyt dużo czasu. Z drugiej strony warto dokonać rzetelnej oceny, aby zyskać maksymalną oszczędność. W celu usprawnienia tego procesu i zapewnienia maksymalnej wygody powstała porównywarka OC najtaniejuagenta.pl

  1. Pozostań w kontakcie

Pomocnym krokiem zarówno przed, jak i w trakcie zagranicznego wyjazdu jest skontaktowanie się z ubezpieczycielem. To prawda, że obecnie wszystko można załatwić przez Internet, ale jednocześnie nie należy zapominać o klasycznej rozmowie telefonicznej. Konsultanci na łączach są w stanie podać wszelkie niezbędne informacje dotyczące polisy i zaoferować indywidualne rozwiązania, a także udzielić porad w związku z niespodziewanym wypadkiem drogowym poza granicami kraju.

Dzięki rozmowie przed wyjazdem jesteś w stanie ustalić:

  • jaki jest zasięg terytorialny ubezpieczenia autocasco;
  • ile wynosi maksymalna kwota, jaką ubezpieczyciel zapłaci za naprawę zagranicą;
  • w którym momencie wypłacane jest odszkodowanie powypadkowe;
  • czy w razie niemożności kontynuowania drogi firma zapewnia holowanie.

Pozostaje nam życzyć szerokiej drogi! Kieruj się bezpieczeństwem.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułRozpoczął się nabór wolontariuszy na ME w wkkw
Następny artykułPiłkarze Polonii-Stali powalczą o ósmą wygraną z rzędu