Strona główna Wydarzenia Świdnica Policjanci z psem u przedszkolaków

Policjanci z psem u przedszkolaków

0

Trzej dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy oraz przewodnik psa służbowego wraz ze swoim czworonożnym partnerem o imieniu „Krzem” odwiedzili dzieci ze świdnickiego Przedszkola Miejskiego nr 14.

przedszkole1Wizyta związana była z realizacją programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Mali słuchacze odwiedzili się, jakie zagrożenia czekają na nich w drodze z domu do przedszkola, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wyjaśnili, jak należy zachowywać się w przypadku  kontaktów z osobami obcymi. Najmłodsi dowiedzieli się także, na czym polega służba dzielnicowego i w jakich sprawach można zwracać się do policjantów z prośbą o pomoc.

Na zakończenie spotkania przygotowana została największa niespodzianka i atrakcja dla maluchów, a mianowicie wizyta przewodnika psa służbowego wraz z jego czworonożnym partnerem o imieniu „Krzem”. Była to doskonała okazja do przeprowadzenia lekcji edukacyjnej, dotyczącej zasad właściwego zachowania w przypadku napotkania obcego zwierzęcia.

Grzegorz Oleśkiewicz, KPP w Świdnicy

Poprzedni artykułKolejni zasłużeni dla Świdnicy [FOTO]
Następny artykułRatownicy trenowali na gruzach fabryki [FOTO]