Strona główna 0_Slider Pięściarze opanowali Galerię Świdnicką

Pięściarze opanowali Galerię Świdnicką [FOTO]

0

Blisko 80 pięściarzy z Polski, Niemiec, Czech, Włoch i Ukrainy bierze udział w X Międzynarodowym Turnieju Bokserskim pamięci Wiesława Rudkowskiego, wicemistrza olimpijskiego i mistrza Europy. 

dsc_9283

W trakcie dwudniowych zawodów prowadzona jest zbiórka publiczna na rzecz cierpiącego na dystrofię mięśniową Michała Szalińskiego. Konto Michała zasilą również pieniądze z licytacji sportowych pamiątek, między innymi po Wiesławie Rudkowskim, zmarłym w marcu tego roku srebrnym medaliście IO z Monachium (1972), mistrzowi Europy i dziesięciokrotnemu mistrzowi Polski. – Wiesław był naszym, wielkim przyjacielem. Był obecny na wszystkich dziewięciu dotychczasowych edycjach naszego turnieju. Dziesiątej nie doczekał, uznaliśmy więc, że od tego roku turniej będzie nosił jego imię – tłumaczy Ryszard Pycz z Boks Polonii Świdnica.

 

Zmagania bokserów uatrakcyjniają pokazy akrobatów z MKS Polonii Świdnica, cheerleaderek z Gimnazjum nr 2 w Świdnicy czy pokazy Zumby prowadzone przez klub Fitness World. Wstęp na zawody jest wolny. W sobotę rozegrane zostały walki eliminacyjne, niedzielne zmagania startują o 10.00.

CO?, GDZIE?, KIEDY?

X Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Wiesława Rudkowskiego

 Galeria Świdnicka

Niedziela, 2 października

godz. 10.00 – walki pokazowe

godz. 13.30-14.00 – walki turniejowe

/Mateusz Dzień vel Rakoczy, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułStaruszkiem Daewoo Nexia pojechali najoszczędniej [FOTO/VIDEO]
Następny artykułByły prezydent Świdnicy działał na szkodę miasta?