Strona główna Sport Inne Pierwsza wygrana koszykarzy Prakto

Pierwsza wygrana koszykarzy Prakto

0

Po czterech porażkach na inaugurację rozgrywek, koszykarze trzecioligowego Prakto Polonii Świdnica w końcu zaznali smaku zwycięstwa. Podopieczni trenera Młynarskiego pokonali na własnym terenie PGE Turów Zgorzelec 80:79.

prakto

Świdniczanie bardzo dobrze rozegrali pierwsze dwie kwarty, wygrywając do przerwy 49:30. Po powrocie na boisku dystans jeszcze się zwiększył bowiem nasza przewaga przekroczyła 20 „oczek”. Młodzi zgorzelczanie ruszyli jednak w dramatyczną pogoń, na nasze szczęście bez happy-endu. Przewaga gospodarzy topniała w oczach, ale gościom wyraźnie zabrakło czasu. Ostatecznie Prakto pokonało Turów 80:79! Najskuteczniejszym strzelcem naszej ekipy był Andrzej Słobodzian, zdobywca 27 punktów.

Prakto Polonia Świdnica – Turów Zgorzelec 80:79 (19:15, 30:15, 16:20, 15:29)

Prakto: Słobodzian 27, Sieńko 21, Soboń 15, Olszewski 6, Kaczmarczyk 4, Ozga 4, Kurpiel 3, Bielawski, Majcher, Tworzydło