Festiwal Victorii, nieskuteczna Karolina

0

W zupełnie odmiennych nastrojach kończyli weekendową kolejkę czwartoligowi piłkarze Victorii Świebodzice i Karoliny Jaworzyna Śląska. Pierwsi po efektownej grze wysoko pokonali Sokoła Marcinkowice, drudzy rażąc nieskutecznością ulegli Pogoni Oleśnica.

0000pilka1

Świebodziczanie dość szybko zabrali się w tym spotkaniu do roboty i po 12 minutach wygrywali 3:0 po trafieniach Marcina Traczykowskiego, Kacpra Niemczyka i Artura Słapka. Chwilę później do siatki gospodarzy drogę znaleźli rywale i zrobiło się 3:1. Ostatnie słowo, a nawet dwa należały jednak do miejscowych. W 88. minucie na 4:1 strzelił Kamil Sadowski, a w doliczonym czasie gry rezultat pojedynku ustalił Wojciech Błażyński.

Victoria Świebodzice – Sokół Marcinkowice 5:1 (3:1)

Victoria: Bielak, Zyl, Niemczyk, Borgoń, Szyszka, Traczykowski (62′ Błażyński), Błaszczak, Drąg K., Sadowski, Słapek (82′ Michnicki), Borowiec

Spory niedosyt mogą czuć piłkarze Karoliny Jaworzyna Śląska. Zespół Tomasza Idziaka starał się wygrać po raz czwarty z rzędu i awansować nawet na piątą pozycję w tabeli. Niestety te plany gospodarzom pokrzyżowała zawodząca w tym sezonie Pogoń Oleśnica. Miejscowi dyktowali warunki gry, sam Grzegorz Ignatowicz mógł zostać bohaterem, lecz zmarnował kilka znakomitych okazji. W drugiej połowie przeciwnicy zdobyli dwa gole, wywożąc z Jaworzyny Śląskiej komplet punktów.

Karolina Jaworzyna Śląska – Pogoń Oleśnica 0:2 (0:0)

Karolina: Wajdzik, Czernicki, Salamon, Mrowiec, M. Rosiak, Borowy (46′ Schmidt), Roszak (74′ J. Rosiak), Ptak, Mróz, Rogowski (46′ Tatuśko), Ignatowicz