Strona główna 0_Slider Akcja „Znicz 2016”: Ponad setka mandatów

Akcja „Znicz 2016”: Ponad setka mandatów

0

Począwszy od 28 października, aż do 2 listopada na Dolnym Śląsku prowadzone są policyjne działania pod kryptonimem „Znicz 2016”. Na drogach powiatu świdnickiego policjanci przeprowadzili dotąd kontrole 180 pojazdów, nałożyli 113 mandatów karnych i zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

cmentarz 4Tylko od 28 do 30 października świdniccy policjanci na drogach  powiatu przeprowadzili kontrole 180 pojazdów, nałożyli 113 mandatów karnych, w tym 55 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. W 11 przypadkach skończyło się jedynie na pouczeniu. Ponadto zatrzymano 13 dowodów rejestracyjnych niesprawnych pojazdów i 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Wciąż nie brakuje amatorów jazdy „na podwójnym gazie”. Funkcjonariusze w omawianym okresie zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących, 2 znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu oraz 3 nietrzeźwych rowerzystów. „Rekordzista” jadący mercedesem miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Niezgodne z prawem zachowania nie ominęły również pieszych. 12 z nich otrzymało mandaty karne za wykroczenia w ruchu drogowym, 11 zostało pouczonych, a 14 ukaranych za brak elementów odblaskowych po zmroku, poza terenem zabudowanym.

Na drogach powiatu świdnickiego doszło w tym czasie do trzech wypadków, w tym do jednego ze skutkiem śmiertelnym – informuje Grzegorz Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy.

Poprzedni artykułPrzedszkolaki eksperymentują [FOTO]
Następny artykułFestiwal Victorii, nieskuteczna Karolina