Strona główna 0_Slider Orientuj się w Świdnicy!

Orientuj się w Świdnicy! [PROGRAM]

0

Ruszyły przygotowania do rozmieszczenia punktów do biegów terenowych w świdnickim Parku Młodzieżowym. To kolejna część projektu „Orientuj się w Świdnicy”, który promuje zdrowy tryb i biegi na orientację. 26 października każdy będzie mógł wziąć udział w zawodach.

plakat-park-mlodziezowyOstatnie zajęcia z biegów na orientację, w ramach projektu „Orientuj się w Świdnicy” zostały zorganizowane 11 października na terenie Szkoły Podstawowej nr 105. Tym samym zakończyła się pierwsza część przedsięwzięcia związana z przeprowadzeniem lekcji instruktażowych wśród uczniów szkół podstawowych w Świdnicy.

W szkole nr 105 przeprowadzono również zajęcia teoretyczne oraz ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem mapy. Rozegrano również minizawody – uczniowie musieli odnaleźć pięć punktów z wykorzystaniem profesjonalnego, elektronicznego systemu potwierdzania obecności na punktach SI (SportIdent).

– Rekord szkoły ustanowił na drugiej lekcji Olek z klasy VI b z czasem 2:11. Dopiero na ostatniej godzinie zajęć udało się pobić ten czas dwóm dziewczynom z klasy VIa – Ali z czasem 2:07 oraz Juli z czasem 2:08. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w wykonywaniu zadań i mimo mroźnej pogody, niektórzy nawet w przerwach między lekcjami wychodzili na zewnątrz i wielokrotnie pokonywali samodzielnie trasę – mówi Adrian Kopczyński z Dolnośląskiego Związku Orientacji Sportowej.

Podczas projektu „Orientuj się w Świdnicy” zajęcia przeprowadzone zostały w sumie w 57 klasach w 5 szkołach podstawowych w Świdnicy: SP1, SP4, SP8, SP105 oraz SP315.

Po zakończeniu części praktycznej ruszyły przygotowania związane z drugą częścią projektu, czyli zaprojektowaniem i umieszczeniem infrastruktury stałych punktów do orientacji terenowej w Parku Młodzieżowym w Świdnicy.

W środę, 26 października zorganizowane zostaną zawody w biegu na orientację. Nastąpi także uroczyste otwarcie projektu znajdzsiewlesie.pl oraz przekazanie sprzętu treningowego harcerzom.

Udział w zawodach jest bezpłatny. Zgłoszenia uczniów dokonują nauczyciele lub przedstawiciele szkół. Natomiast do kategorii OPEN obowiązują zapisy mailowe. Dane tj.: imię, nazwisko i wiek, należy przesłać do 23 października na adres: [email protected] i w tytule wpisać: „Orientuj się w Świdnicy – zgłoszenie zawody”. Szczegóły dotyczące długości tras, ilości punktów kontrolnych podane będą w biuletynie informacyjnym, który znajduje się na stronie www.swidnica.zhp.pl.

Bieg na orientację jest jedną z dyscyplin rozgrywanych podczas 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 roku odbędą się we Wrocławiu, jak również w Świdnicy.

Przypomnijmy, że organizatorami projektu „Orientuj się w Świdnicy” jest tutejszy Urząd Miejski oraz Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej. Partnerami projektu są natomiast Wrocławski Komitet Organizacyjny The World Games 2017, Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Dolnośląska Hufiec im. Szarych Szeregów w Świdnicy oraz drukarnia Aqrat. 

UM w Świdnicy/opr. red.

REGULAMIN

BIULETYN

plakat-park-mlodziezowy-1

Poprzedni artykułDwadzieścia lat przyjaźni
Następny artykułCiężarówka w wykopie