Strona główna Magazyn Książka Obsesyjna Biblioteczka Agnieszki: Zanim się pojawiłeś

Obsesyjna Biblioteczka Agnieszki: Zanim się pojawiłeś

2

O Jojo Moyes słyszałam wiele dobrego. Ciągle jej książki były na liście do przeczytania. Nie ona jedna i ostatnia. I za sprawą Leniwej Niedzieli w końcu miałam okazję ją poznać. I chyba już wiem, skąd bierze się tyle pozytywnych opinii na jej temat.

90089244 zanim sie pojawiles 9.2013.indd

Autor: Jojo Moyes
Przekład: Dominika Cieśla-Szymańska
Tytuł:
Zanim się pojawiłeś
Rok wydania: 2013
Wydawca: Świat Książki

Zanim się pojawiłeś to mądre czytadło, to kufel pełen emocji, po którego spożyciu może zakręcić się w głowie. I choć czasem powieść jest przewidywalna, czytamy ją do ostatniej kropki. Chęć poznania zakończenia jest silniejsza od nas. Koniecznie musimy dowiedzieć się, jak zakończy się cała historia i co stanie się z bohaterami, z którymi nawiązaliśmy więź.

Pisarka nie przedstawia życia jako cudownej sielanki. Daje nam nadzieję, którą bezlitośnie nam zabiera, choć na końcu jednak pozwala zobaczyć światełko w tunelu.

Jojo Moyes napisała wzruszającą książkę, która zmusza nas do myślenia nad sensem naszego istnienia, nad tym, co warto poświęcić w swoim życiu i w imię czego. I to książka, której tak łatwo nie zakopiemy w odmętach naszego umysłu.

To dobrze skrojona powieść, dla kobiet, które odrobinę się pogubiły i straciły wiatr w żaglach. Polecam! Może zagubione istoty na nowo odzyskają odpowiedni kurs i wrócą na właściwe tory.


Agnieszka Pohl

Agnieszka Pohl – żona, matka, filolog. Ma obsesję na punkcie książek i mlecznej czekolady. Kiedy nie ma pod ręką książki, czyta etykiety na opakowaniach. Stworzyła Obsesyjną Biblioteczkę (http://obsesyjnabiblioteczka.pl), ale częściej znajdziecie ją na blogu (http://obsesyjnabiblioteczka.pl/blog).

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Dojrzewanie do jesieni
Następny artykułCzary Penelopy: Pizza Prosciutto Crudo e Ruccola