Strona główna 0_Slider „Nierzetelne i tendencyjne”. Wojciech Murdzek o ustaleniach Komisji Rewizyjnej

„Nierzetelne i tendencyjne”. Wojciech Murdzek o ustaleniach Komisji Rewizyjnej

17

Działania Komisji Rewizyjnej uznaję za nierzetelne i tendencyjne – pisze w oświadczeniu Wojciech Murdzek, obecnie poseł, a do 2014 roku prezydent Świdnicy. To reakcja na sprawozdanie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej, która zarzuciła mu działanie na szkodę miasta podczas sprzedaży gruntów pod  supermarket Kaufland. Autor oświadczenia  zaprasza radnych na spotkanie.

WOJCIECH MURDZEK - 02.08.2016 - (1)Wojciech Murdzek. Foto Anna Pawłowska

Komisja Rewizyjna podczas ostatniej sesji rady Miejskiej zaprezentowała sprawozdanie z kontroli sprzedaży działek pod sklep wielkopowierzchniowy Kaufland w Świdnicy. W  konkluzji znalazło się stwierdzenie, że były prezydent działał na szkodę interesu miasta. Radni uznali, że działki zostały sprzedane zbyt tanio, a bezprecedensowym działaniem stało się dopłacenie do przebudowy układu drogowego. – W tej sprawie mam takie samo stanowisko jak w kwestii Inwestycji Świdnickich – mówi Józef Daleszyński, przewodniczący Komisji Rewizyjnej. – Zespół opierał się  na dostępnych w Urzędzie Miejskim dokumentach, a nie na ideologii. Po raz pierwszy w historii zdarzyło się, żeby miasto partycypowało w budowie dojazdu do prywatnego obiektu – i dodaje, że z zaproszenia na spotkanie nie będzie mógł skorzystać ze względu na wcześniej podjęte zobowiązania w związku z Kongresem Turystyki.

Poseł Wojciech Murdzek zaprosił radnych na spotkanie do swojego biura poselskiego w Świdnicy na 13 października.

Były prezydent wystosował oświadczenie:

OŚWIADCZENIE W ZWIĄZKU Z NIERZETELNYM I TENDENCYJNYM
PROTOKOŁEM KOMISJI REWIZYJNEJ RM W ŚWIDNICY

Rada Miejska na ostatniej sesji przyjęła sprawozdanie Komisji Rewizyjnej dotyczące kontroli sprzedaży przez miasto gruntu przy ul. Zamenhofa, na którym zbudowany został sklep sieci Kaufland. Sprzedaż dokonana została w 2014 roku.

Protokół kontroli zawiera kłamliwą tezę, że pełniąc wówczas urząd Prezydenta Miasta Świdnica działałem na szkodę interesu publicznego. Komisja Rewizyjna usiłowała uzasadnić to oskarżenie umieszczając w swym protokole dane nieprawdziwe i nieścisłe lub nadając przytaczanym faktom kontekst odbiegający od rzeczywistych uwarunkowań badanej transakcji. Jednocześnie pominięto w dokumencie wszystkie posiadane przez komisję informacje, które byłyby korzystne dla poprzednich władz Świdnicy. Takie są fakty.

Działania Komisji Rewizyjnej uznaję za nierzetelne i tendencyjne także dlatego, że odrzucony został wniosek o zaproszenie mnie lub mojego zastępcy do złożenia wyjaśnień. Komisja do tej pory nie miała odwagi zweryfikować nieprawdziwych tez, dlatego w dniu dzisiejszym przekazałem do Biura Rady Miejskiej imienne zaproszenie dla wszystkich radnych tworzących Komisję. Proponuję im spotkanie, podczas którego będą mogli usłyszeć, jak było naprawdę. Natomiast, jeśli są przekonani o słuszności swych sądów, będą mieli szansę ich obrony w konfrontacji z argumentami dowodzącymi nieprawdziwości formułowanych dotychczas ocen.

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Wojciech Murdzek

Poprzedni artykułPo wypadku zmarła pasażerka [FOTO]
Następny artykułBałtroczyk rozbawi. Wygraj wejściówkę!