Strona główna 0_Slider Małżeński kongres w Świdnicy

Małżeński kongres w Świdnicy

4

W  najbliższy piątek, 7 października rozpoczyna się w Świdnicy VI Ogólnopolski Kongres Małżeństw. Tematem tegorocznego spotkania będzie „Liturgia i czułość”. Na obrady zjedzie około 340 osób z całej Polski. Podczas gali otwarcia  zostaną wręczone nagrody „Amicus matrimonium”.

kongres1

Zdjęcie archiwalne

Ksiądz Kazimierz Lubowicki będzie mówił o „Czułości w obrzędach sakramentu małżeństwa”, a później wystąpi z recitalem Mietek Szcześniak. Do niedzielnego popołudnia uczestnicy kongresu będą mogli wysłuchać prelekcji  prof. Marii Ryś, Jacka Pulikowskiego, ks. Piotra Kieniewcza, czy o. Grzegorza Kramera. Tematem wykładów będzie m.in. „Pocałunek w liturgii” , „Syndrom Piotrusia Pana – mit czy rzeczywistość?”, a także „Czułość modlitwy, modlitwa czułości”.

Jak tłumaczy prezes Fundacji Małżeństwo Rodzina, Joanna Kaptur – Znawcy życia małżeńskiego, specjaliści od duchowości i liturgii, biblista z pewnością wprowadzą nas rzetelnie w świat, w którym czułość miłości ludzkiej dotyka i objawia czułość miłości Boga.  Kongres to inicjatywa bez precedensu w polskim Kościele, zwraca bowiem uwagę na fundament rodziny: małżeńską miłość. Dodatkowo wszyscy dotychczasowi uczestnicy „małżeńskiej randki” chwalą organizatorów nie tylko za dobry poziom merytoryczny, ale także za warunki w centrum kongresowym oraz profesjonalizm obsługi wydarzenia.  To bardzo duża zasługa współpracy, jaką od początku mamy z Urzędem Miasta oraz Świdnickim Ośrodkiem Kultury – zaznacza Joanna Kaptur.

opr. Monika Fillipowska

[email protected]

 

 

 

Poprzedni artykułWyniki z piłkarskich aren
Następny artykułŻydowskie smaki i historia w Świdnicy [FOTO]