Strona główna 0_Slider Ekshibicjonista ukarany mandatem

Ekshibicjonista ukarany mandatem

9

Dzięki interwencji przechodnia policja zatrzymała mężczyznę, który obnażał się publicznie w pobliżu jednego z marketów przy ulicy Strzegomskiej. Pięćdziesięciolatek zaczepił kobietę, pytając ją o drogę, po czym nagle zaczął się rozbierać.

policjanowa

Pani, zszokowana sytuacją zaczęła uciekać, a ponieważ świadkiem zdarzenia był przypadkowy przechodzień, widząc co się dzieje rzucił się w pogoń za sprawcą. Ten jednak wpadł na teren marketu i zniknął mu z oczu. Świadek zawiadomił policję dokładnie podając rysopis sprawcy. Dzięki temu funkcjonariusze ujęli ekshibicjonistę, a po przesłuchaniu poszkodowanej, gdy okazało się że poza szokiem nie doznała krzywdy fizycznej, został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i zwolniony. Jak się okazało nie jest mieszkańcem Świdnicy, a do  miasta przyjechał w odwiedziny.

Ekshibicjonizm jest zaburzeniem psychicznym, które polega na potrzebie prezentacji narządów płciowych osobom obcym w celu osiągnięcia satysfakcji seksualnej. W zdecydowanej większości ten problem dotyczy mężczyzn. Jak wynika z danych statystycznych 16% kobiet i 5% mężczyzn spotkało się choć raz z ekshibicjonistą.

Jak doradzają seksuolodzy, w przypadku spotkania kogoś kto się obnaża, należy go całkowicie ignorować. Natomiast jakakolwiek próba wyśmiania, czy poniżania możne wywołać niekontrolowaną agresję.

Monika Filipowska

[email protected]

Poprzedni artykułCiało w teatrze. Wykład prof. Kocura
Następny artykułStare Dobre Małżeństwo zagra w Strzegomiu [KONKURS ROZSTRZYGNIĘCIE]