Strona główna 0_Slider Bieg Niepodległości z nowościami

Bieg Niepodległości z nowościami

0

Więcej pamiątkowych koszulek i medali, wydłużenie czasu pracy, zmiana lokalizacji i więcej osób w biurze zawodów, a na dokładkę wspólna rozgrzewka przed startem. Takie nowinki zaplanowano na dziewiątą edycję Biegu Niepodległości w Świdnicy. Zmagania organizowane przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaplanowano tradycyjnie na 11 listopada. Start i meta, jak zawsze, w Rynku.

Bieg_Niepodległości_2014_ (25)Impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Przed rokiem do biegu zapisała się rekordowa grupa aż 1056 osób. Około dwieście kolejnych spontanicznie dołączyło na starcie. – W związku z tym, w tym roku przygotujemy aż 1500 koszulek i tyle samo pamiątkowych medali. To o 500 więcej niż rok temu. Mam nadzieję, że tym razem pamiątek dla nikogo, kto weźmie udział w Biegu Niepodległości – mówi Jerzy Żądło, dyrektor ŚOSiR-u. Warto wspomnieć, że medal, jaki dostaną uczestnicy powstał na bazie pomysłu 13-letniego Dawida Szydłowskiego z Witoszowa, który wziął udział w ogłoszonym przez ŚOSiR konkursie.

medalbn2016

To nie jedyne nowości, jakie w tym roku czekają na uczestników Biegu Niepodległości. Zmieni się miejsce i czas pracy biura zawodów. Zapisy i odbiór pakietu startowego (koszulka, opaska) już od godziny 9.00 odbywać się będą w Muzeum Dawnego Kupiectwa (wejście od Rynku, wyjście przy Wieży Ratuszowej). W biurze zawodów pracować będzie dodatkowych piętnaście osób.

O 11.50 rozpocznie się wspólna rozgrzewka, którą poprowadzi Magdalena Ociepa z Cross Fit Box 74. Oficjalny start z udziałem włodarzy miasta i powiatu zaplanowany jest na godzinę 12.00 spod Wieży Ratuszowej. Dla biegaczy i amatorów nordic walkingu przygotowano cztery okrążenia trasy: Rynek, ul. Grodzka, ul. Zamkowa, ul. Kotlarska, Rynek, ul. Długa, ul. Daleka, ul. Pułaskiego, Rynek. Długość jednego okrążenia wynosi 1250 metrów. Przebiec można maksymalnie cztery pętle. Każdy sam decyduje ile okrążeń chce pokonać. Tradycyjnie nie będzie mierzony czas i notowane zajęte miejsce. Ważny jest sam udział i dobra zabawa w atmosferze radosnego rekreacyjno-patriotycznego pikniku. – Serdecznie zapraszam do udziału całe rodziny. Mam nadzieję, że dopisze nam pogoda, a bieg będzie wspaniałym wydarzeniem uświetniającym obchody Narodowego Święta Niepodległości – zachęca do udziału w Biegu Niepodległości dyrektor Jerzy Żądło.

mapa-trasyStart zaplanowany jest godzinę 12.00 obok Informacji Turystycznej. Dla biegaczy i amatorów nordic walkingu przygotowano cztery okrążenia trasy: Rynek, ul. Grodzka, ul. Zamkowa, ul. Kotlarska, Rynek, ul. Długa, ul. Daleka, ul. Pułaskiego, Rynek. Długość jednego okrążenia wynosi 1250 metrów. Każdy sam decyduje ile okrążeń chce pokonać. Po biegu (około godziny 13.00) wśród wszystkich uczestników IX Biegu Niepodległości rozlosowane będą nagrody rzeczowe – sprzęt sportowy.

Głównymi organizatorami 9. Biegu Niepodległości Świdnica 2016 są: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Współorganizatorzy: Muzeum Dawnego Kupiectwa, ZHP Hufiec Świdnica, firma JAKO, Cross Fit Box 74, Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie.

Przemysław Grzyb
Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji

Poprzedni artykułPosłowie PiS o prawie aborcyjnym
Następny artykułWpadli nastoletni włamywacze