Strona główna 112 Zmarł po zażyciu wycofanego leku?

Zmarł po zażyciu wycofanego leku?

0

Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu  wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Michała A., który zażywał lek o nazwie ATRAM z firmy ZENTIVA seria nr 2561215 oraz 2510216 – informuje Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. W obu seriach zamiast leku nasercowego znalazły się tabletki psychotropowe.

Postępowanie wszczęto w związku z zawiadomieniem Marka A. (brat zmarłego), który w  7 września 2016 roku zgłosił się do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu. Do prokuratury został skierowany przez lekarza pogotowia, który stwierdzał zgon pokrzywdzonego.

6 września 2016 roku Generalny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję wycofującą z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy o wskazanej wyżej nazwie i seriach. W związku z tym zabezpieczono zwłoki Michała A., które zostały przetransportowane do Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu, gdzie została przeprowadzona sekcja zwłok oraz pobrano materiał do badań toksykologicznych.

– Mężczyzna cierpiał na chorobę przewlekłą i jego stan zdrowia był zły. Zabezpieczono także inne leki i recepty – dodaje prokurator Orepuk.

/opr. red./

 

Poprzedni artykułZłomowisko – muzyczne poszukiwania – już wkrótce!
Następny artykułWystrzelały brązowe medale