Strona główna 112 Wystrzelały brązowe medale

Wystrzelały brązowe medale

1

Grzegorzów był w piątek, 9 września organizatorem VI Mistrzostw Strzeleckich Policjantów województwa dolnośląskiego. Świetnie spisały się panie z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, które stanęły na najniższym stopniu podium. Trzecia w klasyfikacji indywidualnej była ponadto Alicja Zabłocka z KPP Świdnica.

policja

Mistrzostwa rozegrane zostały na terenie strzelnicy sportowej w Grzegorzowie, niedaleko Jawora. Organizatorem imprezy był Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego oraz Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Główną osobą odpowiedzialną za przygotowanie oraz przebieg zawodów był nadkom.Adam Jacek Pilch – aktualnie zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy.

Do mistrzostw przystąpiły policjantki oraz policjanci z Wrocławia, Świdnicy, Jawora, Jeleniej Góry, Milicza, Lubina, Ząbkowic Śląskich, Wałbrzycha, Góry oraz Goerlitz. Rywalizowano zarówno drużynowo, jak i indywidualnie. Pogoda sprzyjała, a walka była wyjątkowo zacięta. Po podliczeniu punktów kolejność w poszczególnych kategoriach okazała się następująca…

Klasyfikacja drużynowa mężczyzn:
1. miejsce – reprezentacja Wydziału Konwojowego KWP Wrocław
2. miejsce – reprezentacja KPP Jawor
3. miejsce – reprezentacja Policyjnych Oddziałów Prewencji z Wrocławia

Klasyfikacja drużynowa kobiet:
1. miejsce – reprezentacja Wydziału Konwojowego KWP we Wrocławiu
2. miejsce – reprezentacja KMP Jelenia Góra
3. miejsce – reprezentacja KPP Świdnica

Klasyfikacja indywidualna mężczyzn:
1. miejsce – Tomasz Kłak z KPP Góra
2. miejsce – Grzegorz Dacyszyn z Wydziału Konwojowego KWP we Wrocławiu
3. miejsce – Marcel Przemyk z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego

Klasyfikacja indywidualna kobiet:
1. miejsce – Magdalena Marszał z KMP Wałbrzych
2. miejsce – Małgorzata Strychowska z KPP Milicz
3. miejsce – Alicja Zabłocka z KPP Świdnica

Funkcjonariusze i funkcjonariuszki rywalizowali także w wielu innych kategoriach, jak choćby strzelanie szybkie, czy „złoty strzał”. Po zakończeniu wszystkich konkurencji wybrano ponadto najlepszego zawodnika mistrzostw, którym został Urban Gidziński z Wydziału Konwojowego KWP Wrocław oraz najlepszą zawodniczkę mistrzostw w osobie Małgorzaty Strychowskiej z KPP Milicz.

/MDvR/

Poprzedni artykułZmarł po zażyciu wycofanego leku?
Następny artykułWalczyli o miano mistrzów Żarowa