Strona główna Sport Inne Walczyli o miano mistrzów Żarowa

Walczyli o miano mistrzów Żarowa

0

Pięć drużyn wystartowało w turnieju w bule, który rozegrany został w sobotę, 10 września na żarowskim bulodromie. Wśród sportowców nie zabrakło reprezentantów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, radnych Rady Miejskiej, młodych radnych z Młodzieżowej Rady Miejskiej, żarowskiego gimnazjum i pracowników Urzędu Miejskiego w Żarowie.

bule

W tym roku, po raz pierwszy udało się pokonać drużynę seniorów z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Trzeba przyznać jednak, że zmagania były bardzo zacięte. – Bule to bardzo ciekawy sport. Wystarczą kule, trochę miejsca i dobre chęci. Jej zasady są bardzo proste. Na początku rzuca się małą kulką, czyli świnką, a później staramy się, by nasza kula znalazła się jak najbliżej niej. Oczywiście, profesjonaliści znają szereg bardziej skomplikowanych zagrywek, na przykład takich, które wybijają kule przeciwnika, a pozostawiają naszą bliżej świnki. Każdego, kto ma ochotę sprawdzić swoje umiejętności w tej dyscyplinie sportowej zapraszamy na żarowski bulodrom. To miejsce otwarte dla każdego – mówi Krystyna Markiewicz, prezes żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Uczestnicy zawodów w bule rozegrali cztery rundy. Poziom był bardzo wyrównany, bo zawodnicy dobrze się przygotowali. Pierwsze miejsce zajęli radni Rady Miejskiej, drugie radni z Młodzieżowej Rady Miejskiej, a trzecie pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie. – Serdecznie gratuluję wszystkim drużynom, bez względu na końcowy rezultat, za udział w sportowym turnieju, którego organizatorami po raz kolejny byli studenci naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dziękuję również wiernym kibicom, gospodarzom tego turnieju za gorący doping i niesamowite emocje. Oczywiście czekamy na rewanż – śmieje się burmistrz Leszek Michalak.

Dobra zabawa, sportowe emocje i zacięta rywalizacja. Tego wszystkiego nie zabrakło w trakcie rozegranych mistrzostw w bule. Najważniejsza jednak była wspólna integracja wszystkich uczestników sportowych zmagań. Żarowski bulodrom jest otwarty dla każdego mieszkańca. Bule to sport dla każdego. To świetna zabawa dla całej rodziny.

Drużyny radnych Rady Miejskiej:

Iwona Nieradka i Mariusz Borowiec – 1. miejsce

Drużyna Młodzieżowej Rady Miejskiej:

Karolina Karpińska i Martyna Pudlik – 2. miejsce

Monika Głodo i Barbara Chodynicka

Drużyny pracowników Urzędu Miejskiego w Żarowie:

Katarzyna Janik i Agnieszka Szykowna – 3. miejsce

Magdalena Pawlik i Przemysław Sikora

Sylwia i Mariusz Niedźwieccy

Sylwia Pawlik i Leszek Michalak

Drużyny mistrzostw Żarowa w bule:

Stanisława Biernacka i Ewa Łękarska

Krystyna Markiewicz i Ryszard Łękarski

Drużyny pracowników Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie:

Helena Słowik i Adam Ciupiński

 

Poprzedni artykułWystrzelały brązowe medale
Następny artykułPiłkarskie święto oldbojów w Świebodzicach