Strona główna 0_Slider Zdrowa żywność i rzemieślnicze piwa na świdnickim Rynku

Zdrowa żywność i rzemieślnicze piwa na świdnickim Rynku [FOTO]

0

Jest barwnie, głośno i z każdą godziną przybywa wystawców. Starosta świdnicki Piotr Fedorowicz i Prezydent Beata Moskal-Słaniewska otworzyli XI Targi Zdrowej Żywności i I Festiwal Piwa.

festiwal-piwa-2016-09-08-2Powiat świdnicki wspólnie z miastem Świdnica i gminą Świdnica przygotował dla mieszkańców bardzo bogaty program. Nowością jest fakt, że po raz pierwszy impreza trwać będzie 3, a nie jak dotychczas 2 dni. Od dzisiaj na odwiedzających czeka najliczniejsza w historii targów grupa ponad 70 wystawców z żywnością wytwarzaną metodą tradycyjną, bez sztucznych dodatków, polepszaczy i wszechobecną chemią. Będą to goście z całej Polski, w tym z partnerskich powiatów łowickiego, tatrzańskiego i kartuskiego oraz goście z Czech, którzy będą prezentować m.in. kuchnię molekularną.

Zakupić będzie można wiele bardzo atrakcyjnych produktów i smakołyków jak sery, kiszonki, pieczywa, wyroby wędliniarskie. Nie zabraknie również różnych gatunków miodów i przypraw, olejów, syropów ziołowych, wszelkich przetworów owocowo-warzywnych oraz świeżych owoców.

Po raz pierwszy na targach gościć będziemy ciekawych wystawców zrzeszonych w lokalnych Grupach Działania m.in. LGD „Gromnik” ze Strzelina oraz LGD „Szlakiem Granitu” ze Strzegomia, którzy serwować będą wiele rodzajów pierogów m.in. z serem wędzonym, szpinakiem, z mięsem wołowym, kapustą i serem oraz kaszankę swojską z kapustą.

Lokalni restauratorzy zaprezentują swoje specjały takie jak: zupa krem z pomidorów, sałatki fit, pasztety, wędzone sery, mięsa, pstrągi i karpie.  Nie zabraknie też „słodkości”, czyli obwarzanków, pierniczków, dietetycznych ciasteczek, pralinek i tartaletek.

Tradycyjnie nie może zabraknąć również twórców z rękodziełem, można kupić artystyczne deski do krojenia, wyroby ludowe z drewna, ceramikę ręcznie wypalana użytkowa i artystyczna, wiklina, biżuteria własnoręcznie robiona z drewna, kamieni i szkła.

Dzięki współpracy z SP ZOZ Świdnica i innymi podmiotami leczniczymi działającymi w powiecie świdnickim z roku na rok oferowano coraz większy panel bezpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji specjalistycznych. W tym roku ta towarzysząca targom, ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców oferta jest wyjątkowo bogata i atrakcyjna. Po raz pierwszy gości na targach firmę Polpharma w ramach akcji Strefa na zdrowie, gdzie będzie można skorzystać z konsultacji lekarzy kardiologów, okulistów i dermatologów.

/red./

Zdjęcia Anna Pawłowska

 

 

Poprzedni artykułStrażnicy zapraszają do miasteczka rowerowego
Następny artykułDyktando Świdnickie po raz jedenasty