Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Witoszów i Pogorzała mają nowe chodniki

Witoszów i Pogorzała mają nowe chodniki

1

Mieszkańcy Witoszowa Dolnego doczekali się chodnika łączącego ich miejscowość ze Świdnicą, dzięki nowym rozwiązaniom komunikacyjnym mogą wreszcie bezpiecznie dotrzeć do pracy i do domów. Inwestycja kosztowała 73,2 tys. zł. Nowy trotuar mają też mieszkańcy Witoszowa Górnego, 180 m kw chodnika i częściowy remont warstwy bitumicznej kosztowały niespełna 45 tys. zł.

Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców to dla nas priorytet, który sukcesywnie realizujemy w 33 sołectwach gminy Świdnica. Każdego roku przybywa średnio 1000 m kw. ciągów pieszych. – powiedziała i wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Natomiast w miejscowości Pogorzała do końca września powinny zakończyć się prace związane z budową zatoki autobusowej i chodnika oraz przebudową zjazdu przy drodze powiatowej. Inwestycja zamknie się w kwocie 48,3 tys. zł.

Decydując się na te zadania, kierowaliśmy się przede wszystkim troską o bezpieczeństwo pieszych, w tym dzieci i młodzieży. Do centrum oświatowego w Witoszowie Dolnym każdego dnia uczęszcza ponad pół tysiąca uczniów. W wielu przypadkach jest to kontynuacja rozpoczętych prac w latach poprzednich, tak aby kompleksowo zakończyć budowę ciągów pieszych, a tym samym znacząco poprawić bezpieczeństwo – stwierdziła  Teresa Mazurek.

/opr.red./

Poprzedni artykułŚwidnica jest zagrożona – uważa wiceminister rozwoju
Następny artykułNowa karetka dla świdnickiego pogotowia