Strona główna 0_Slider Świdnica jest zagrożona – uważa wiceminister rozwoju

Świdnica jest zagrożona – uważa wiceminister rozwoju

27

Świdnica jest jednym z 12 polskich miast, w których rozpoczęły się społeczne konsultacje Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Program zakłada nowy plan dla kraju zapewniający korzyści wszystkim grupom społecznym. Najważniejsze założenia programu przedstawił na scenie teatru Jerzy Kwieciński sekretarz stanu w ministerstwie rozwoju, który jeszcze przed wejściem na salę przyznał, że – strategia dotyczy wszelkich działań, które są związane z podnoszeniem innowacyjności, a więc konkurencyjności naszej gospodarki.

minister-rozwoju-2016-09-19-5

Uważam, że w przypadku Świdnicy jest to bardzo ważne, jako miasta, które jest w tej chwili zagrożone niekorzystnymi warunkami rozwojowymi. Jeżeli nie postawi w sposób mocny, na rozwój przemysłu, na przyciągnie silnych inwestorów – dodał.

Prezydent Beata Moskal-Słaniewska dopominała się w imieniu samorządowców o włączenie do Strategii profilaktyki zdrowotnej, bo jak mówiła – zrównoważony rozwój zdrowotny młodzieży najlepiej wpłynie na Strategię rozwoju.

Na sali obecni byli samorządowcy, posłowie ziemi wałbrzyskiej oraz młodzież licealna, która  w godzinach zajęć szkolnych szczelnie wypełniała teatr.

Wyniki konsultacji Strategii, która w założeniu ma doprowadzić do postawienia Polski w jednym rzędzie ze średniakami europejskimi powinny zakończyć przedstawieniem postulatów Radzie Ministrów jeszcze w październiku.

/red, foto:Anna Pawłowska/

Poprzedni artykułWyniósł rower przez okno
Następny artykułWitoszów i Pogorzała mają nowe chodniki