Strona główna 0_Slider Wicelider SLD w Świdnicy. Jak uwieść ludzi?

Wicelider SLD w Świdnicy. Jak uwieść ludzi?

5

Chwali operatywność lewicowych samorządowców, w tym prezydent Świdnicy, ale mówi wprost, że celem jest nie tylko utrzymanie dobrej pozycji w samorządach, ale przede wszystkim powrót do parlamentu. Zdaniem Krzysztofa Gawkowskiego, wiceprzewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, lewica potrzebuje konsolidacji i jasnej propozycji programowej, która – jak to ujął – może uwieść.

spotkanie-sld-3-Przyjechałem tutaj, by rozmawiać o przyszłości lewicy. Myślę, że od takich spotkań, rozmów tworzy się entuzjazm do tego, by lewica wróciła do parlamentu – przekonywał w siedzibie świdnickiego SLD.  Zanim Gawkowski powiedział o sposobach na odbudowanie pozycji lewicy, mówił o prezydent Świdnicy Beacie Moskal-Słaniewskiej – Przyjechałem tutaj także, by pochwalić lewicową władzę, która konsekwentnie realizuje program dobry dla miasta i jego mieszkańców, realizujący ważne zadania, wśród których są nie tylko drogi i chodniki, ale także żłobek i mieszkania socjalno-komunalne – mówił dodając, że w aż 1000 samorządów lewica bądź sprawuje władze wykonawcza, bądź pozostaje w większości lub w koalicjach rad gmin i powiatów, ale po raz pierwszy od 26 lat lewicy nie ma w parlamencie. Powrót jest priorytetem. – Entuzjazm budzi się z dwóch powodów. Po pierwsze gdy mamy do czynienia z jasnym i klarownym programem, który jest w stanie uwieść,  a po drugie z ludźmi, którzy też dają nadzieje na to, że ta zmiana będzie prawdziwa i trwała. Potrzeba konsolidacji i haseł przewodnich jak socjal, ale nie taki, jaki realizuje PiS, czyli rozdawnictwo wszystkiego wszystkim, tylko tym najbardziej potrzebującym. Trzeba wyrównywać szanse, a z drugie strony trzeba szanować najważniejsze wartości jak demokracja i konstytucja. Nie dać zawłaszczyć Polski ludziom, którzy uważają się za dozorców jak Jarosław Kaczyński.

Wiceprzewodniczący od kilku miesięcy odwiedza zwolenników lewicy w całej Polsce. w Świdnicy w otwartym spotkaniu uczestniczyli zwolennicy i członkowie SLD z prezydent Beatą Moskal-Słaniewską, zastępcą prezydenta Markiem Suwalskim, przewodniczącym świdnickich struktur SLD Krystianem Wereckim i wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Rafałem Fasugą. Liczną reprezentację mieli wieloletni członkowie Sojuszu z Adamem Markiewiczem

Gawkowski liczy na to, że 19 listopada podczas Kongresu Lewicy w Warszawie uda się wypracować wspólną strategię dla rozbitej, lewej strony sceny politycznej. Na kongres zaprosił również świdniczan.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Zdjęcia Artur Ciachowski

Poprzedni artykułHarcerski rajd rowerowy
Następny artykułWygraj prezent dla chłopaka [KONKURS]