Ogromną pracę musiało wykonać jury tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Fotografii ZESTAW 2016. – Na konkurs napłynęła rekordowa liczba prac, ponad 700 zestawów, a zdjęcia szły w tysiące – powiedział członek jury artysta fotograf Andrzej Protasiuk. Jury ze względu na bardzo wyrównany, a jednocześnie wysoki poziom prac nie zdecydowało się na przyznanie Grand Prix. Późnym popołudniem w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej podczas wernisażu nagrodzonych prac uhonorowano zwycięzców.
W kategorii Fotografia Reportażowa I nagroda przypadła Izabeli Urbaniak z Łodzi za cykl pt. Wakacje na wsi. Drugie miejsce zdobył Krzysztof Gołuch z Knurowa za zestaw pt. W pracy. Przyznano również dwa równorzędne wyróżnienia: Tomaszowi Juszkiewiczowi z Koszalina za pracę pt. Oczekiwanie, kochaj bliźniego oraz Piotrowi Borowiczowi z Bielska-Białej za Ikonosferę Śląską 2014-2016. W kategorii Fotografii Poszukującej I miejsce zdobył Sergiy Konarsk’yy z Gdyni Orłowo za Pamiętnik snów. Drugą zaś przyznano Jolancie i Franciszkowi Kluczyńskim z Łodzi za cykl zatytułowany Dom.
/foto. A. Ciachowski/











![Żarów świętuje. Pierwszy dzień imprezy za nami, co jeszcze w programie? [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Dni-Zarowa-2026.05.22-mix-238x178.jpg)




![Runęła kolejna część stropów w kamienicy przy ul. Pułaskiego w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/1-4-100x75.jpg)


![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)