Strona główna 0_Slider Ćwierćwiecze współpracy Świdnicy z Biberach

Ćwierćwiecze współpracy Świdnicy z Biberach

1

Świdnica i Biberach świętują ćwierćwiecze podpisania umowy partnerskiej. Była to pierwsza umowa, która zapoczątkowała współpracę Świdnicy z zagranicznymi partnerami. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele pozostałych miast partnerskich – brytyjskiego dystryktu Tendring, czeskiego Trutnova i Polic nad Metuji, litewskiego rejonu Święciańskiego, węgierskich Kazincbarcików oraz ukraińskiego Iwano-Frankowska.

To wydarzenie ma wymiar symboliczny – mówiła prezydent Beata Moskal-Słaniewska, podkreślając jednocześnie, że odnowienie partnerstwa to sygnał, że – jesteśmy razem, szanując różnice, chcąc poznawać siebie nawzajem.

Przedstawiciel Biberach dr Jörg Riedlbauer przypomniał, że 77 lat temu we wrześniu Niemcy zaatakowały nasz kraj, a wiele lat późnej odnawiają dokumenty służące partnerstwu i pojednaniu. – Ten dokument, który za chwilę zostanie podpisany, jest dla mojego miasta tak samo ważny, jak ten sprzed ćwierćwiecza. – dodał.

Forma partnerstwa to rodzaj współpracy na niwie kulturalnej , gospodarczej a także społecznej. Najbardziej znaną formą partnerstwa jest wymiana młodzieży oraz liczne wspólne festiwale, koncerty i warsztaty.

/red. foto: Anna Pawłowska/

Poprzedni artykułUratowali jeża
Następny artykułW Świdnicy rozpoczęły się Dni Fotografii