Strona główna 0_Slider Uwaga! Parząca substancja zamiast wody źródlanej!

Uwaga! Parząca substancja zamiast wody źródlanej!

1

Policja z Bolesławca wydała komunikat ostrzegający przed spożywaniem wody źródlanej „Żywioł Żywiec Zdrój”. Po wypiciu zawartości z oryginalnie zamkniętej butelki w nocy do szpitala w Bolesławcu trafił 31-latek. Także świdnicki sanepid nadzoruje wycofywanie produktu ze sklepu.

woda– Dzisiejszej nocy do bolesławieckiego szpitala trafił 31- letni mężczyzna z poparzeniami przełyku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna napił się wody mineralnej z oryginalnie zapakowanej butelki, na której widniała etykieta „Żywioł Żywiec Zdrój”. Służby apelują o powstrzymywanie się picia wody  z etykietą Żywioł Żywiec Zdrój ponieważ mogą w niej znajdować się nieustalone substancje niebezpieczne dla zdrowia – informuje Anna Kublik-Rościszewska, oficer prasowy w KPP Bolesławiec.

Jak podaje RMF FM, 11 sztuk wody źródlanej z zabezpieczonych przez policję butelek pochodzi z partii oznaczonej numerem S 08/ 08/08/08:49/3/1, a 1 butelka – z partii S 20/04/11:04/3/1. W obu przypadkach wodę wyprodukowano w Mirosławcu. W feralnej butelce zamiast wody prawdopodobnie był kwas.

– Zostały wszczęte standardowe procedury zmierzające do wycofania produktu ze sprzedaży – informuje Monika Bieżyńska, dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy. Obowiązek zabezpieczenia wody należy do producenta, sanepid nadzoruje wykonanie. – Jesteśmy w trakcie działań – dodaje dyrektorka. Na razie nie wiadomo, jak duża liczba butelek mogła trafić do sklepów i punktów gastronomicznych w powiecie świdnickim.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułSymfoniczne organy bez tajemnic. Nowy cykl koncertowy
Następny artykułZ nieba do piekła… [FOTO]