Strona główna 0_Slider Świdnicki basen zagra w filmie, poszukiwani statyści

Świdnicki basen zagra w filmie, poszukiwani statyści

5

Łukasz Palkowski, reżyser filmów „Bogowie” czy „Rezerwat” zabiera się za kolejną produkcję. „Double Ironman” to oparta na faktach poruszająca historia polskiego triathlonisty, który poprzez sport uwolnił się ze szponów narkomanii. Najważniejsze sceny filmu będą nakręcone w Świdnicy na terenie i wokół basenu krytego przy ulicy Równej. Pierwszy dzień zdjęciowy już 30 września. Filmowcy szukają statystów.

basen-osir-rowna-09-1024x683Producentem filmu jest Iron Films sp.z o.o. Autorem zdjęć jest znany z „Wołynia” i „Drogówki” Piotr Sobociński. Na planie filmowym pojawią się między innymi: Jakub Gierszał (rola główna), Arkadiusz Jakubik (kierownik basenu), a także Janusz Gajos, Artur Żmijewski, Adam Woronowicz czy Magdalena Cielecka.

Akcja filmu toczyć się będzie na przełomie lat 70. i 90. XX wieku. Pierwowzorem głównego bohatera jest postać pochodzącego z Legnicy Jerzego Górskiego. Filmowcy chcą pokazać jego życie od momentu, gdy w wieku 15 lat sięgnął po narkotyki, przez lata nałogu, odwyku we wrocławskim oddziale MONAR-u, aż po sensacyjny zdobycie tytułu nieoficjalnego mistrza świata w podwójnym triathlonie, który w 1994 roku wywalczył w Huntsville w Alabamie w Stanach Zjednoczonych. Do dziś żadnemu Polakowi nie udało się powtórzyć tego sukcesu.

– Na basenie w Świdnicy nagrane zostaną jedne z najważniejszych scen w filmie, podczas których obserwujemy fizyczną i psychiczną zmianę naszego bohatera. To właśnie tutaj przejdzie prawdziwe katharsis – mówi Grzegorz Turzański. W sumie w Świdnicy zaplanowane trzy dni zdjęciowe (30 września oraz w listopadzie) na basenie, w szatni obiektu oraz wokół niego, na okolicznych ulicach.

Na potrzeby scen zaplanowanych na 30 września filmowcy szukają statystów – przechodniów, osób odwiedzających basen, widzów. – Potrzebujemy 30 osób. 20 z nich to osoby dowolnej płci i w dowolnym wieku oraz 10 chłopców w wieku 4, 5, 6 klasy szkoły podstawowej lub I klasy gimnazjum. Kilku z nich powinno być nieco grubszych, zaokrąglonych – tłumaczy Edwin Bażański z Agencji Aktorskiej Edwin Film.

Zgłoszenia (imię i nazwisko, zdjęcie, numer telefonu) od statystów należy wysyłać na adres: [email protected] W tytuł wiadomości należy wpisać hasło Świdnica – statysta. Za jeden dzień pracy na planie„Double Ironmana” wypłacona zostanie kwota 60 zł.

Umowa z filmowcami przewiduje, że w dni zdjęciowe basen będzie nieczynny.

/OSiR/

Poprzedni artykułHappening rowerowy w Świebodzicach odwołany
Następny artykułZacięta walka o awans na szczebel powiatowy