Strona główna Sport Lekkoatletyka Zacięta walka o awans na szczebel powiatowy

Zacięta walka o awans na szczebel powiatowy

0

Młodzi sportowcy zdobyli pierwsze punkty na inaugurację sportowego „Współzawodnictwa szkolnego 2016-2017”. W piątek, 16 września na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się sztafetowe biegi przełajowe szkół podstawowych i gimnazjalnych.

biegi

Najpierw o godz. 11.00 na starcie stanęły dziesięcioosobowe drużyny podstawówek. Zawody rozpoczęły dziewczęta, gdzie praktycznie od samego początku na pierwsze miejsce wysunęła się sztafeta SP 4 do końca nie oddając już prowadzenia. Walka o drugie i trzecie miejsce trwała do ostatniej zmiany pomiędzy dziewczętami „szóstki” i „ósemki”. Ostatecznie zawodniczki SP 6 wywalczyły wyższy stopień podium. Podobnie przebieg rywalizacji wyglądał u chłopców. Tutaj wygrała sztafeta SP 6 prowadząca od samego początku biegu. O drugie miejsce do końca rywalizowali zawodnicy „jedynki” ze sztafetą SP 8. O godz. 12.30 na starcie stanęli gimnazjaliści. W kategorii dziewcząt do ostatniej zmiany nie było wiadomo, kto zostanie zwycięzcą. Decydującą była tu ósma zmiana, gdzie zawodniczki Gimnazjum nr 3 wyprzedziły sztafetę „czwórki” zajmując pierwsze miejsce. Jeszcze bardziej dramatycznie wyglądała sytuacja w biegu chłopców. Praktycznie na każdej zmianie na prowadzeniu byli albo zawodnicy „jedynki” albo „czwórki” nie tracąc dużego dystansu do przeciwnika. Lepszą taktyką wykazała się ostatecznie sztafeta Gimnazjum nr 1 zwyciężając w imprezie.

Świdnickie sztafety oprócz walki o punkty do współzawodnictwa rywalizowały także o awans do finału powiatowego, do którego trafiły po dwa najlepsze zespoły. Finał powiatowych sztafetowych biegów przełajowych odbędzie się 30 września na stadionie w Żarowie.

KOŃCOWA KLASYFIKACJA (z punktacją do współzawodnictwa):

DZIEWCZĘTA – SZKOŁY PODSTAWOWE:

 1. SP 4 – 10 pkt
 2. SP 6 – 8 pkt
 3. SP 8 – 7 pkt
 4. SP 1 – 6 pkt
 5. SP 315 – 5 pkt

CHŁOPCY – SZKOŁY PODSTAWOWE:

 1. SP 6 – 10 pkt
 2. SP 1 – 8 pkt
 3. SP 8 – 7 pkt
 4. SP 4 – 6 pkt
 5. SP 315 – 5 pkt

DZIEWCZĘTA – GIMNAZJA:

 1. Gimnazjum nr 3 – 6 pkt
 2. Gimnazjum nr 1 – 4 pkt
 3. Gimnazjum nr 4 – 3 pkt
 4. Gimnazjum nr 2 – 2 pkt

CHŁOPCY – GIMNAZJA:

 1. Gimnazjum nr 1 – 6 pkt
 2. Gimnazjum nr 4 – 4 pkt
 3. Gimnazjum nr 3 – 3 pkt

/opr. red./

Poprzedni artykułŚwidnicki basen zagra w filmie, poszukiwani statyści
Następny artykułW Świdnicy nadszedł Czas na Teatr