Strona główna 0_Slider Sprawdzają, czy kierowcy nie są „pod wpływem”

Sprawdzają, czy kierowcy nie są „pod wpływem”

0

Świdniccy policjanci od godz. 6.00 sprawdzają, czy kierowcy jadący po gminnych i miejskich drogach nie prowadzą „na podwójnym gazie”, bądź nie są pod wpływem narkotyków. Jak informuje Grzegorz Oleśkiewicz oficer prasowy KPP w Świdnicy „jeżeli podczas kontroli drogowej policyjny alkomat wykaże zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu pomiędzy 0,2-0,5 promila, to uznaje się, że kierujący znajduje się w stanie po spożyciu i jest to wykroczenie zagrożone karą 10 pkt. karnych, grzywną do 5 tys. zł oraz utratą prawa jazdy do 3 lat.”

policja autokar

„Jeżeli stężenie będzie wyższe niż 0,5 promila alkoholu we krwi, to mamy do czynienia z przestępstwem, za które grozi 10 pkt. karnych, nawet do 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Jeżeli natomiast kierujący prowadzi pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) będąc wcześniej prawomocnie skazanym za takie samo przestępstwo lub w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, wówczas kara pozbawienia wolności wzrasta nawet do lat 5.” Poniedziałkowa akcja zakończy się o godz. 22.00

Podczas ostatniej takiej akcji trwającej zaledwie 4 godziny, skontrolowano 262 użytkowników dróg. W trzech przypadkach badanie alkomatem wykazało, iż kierowcy prowadzili swoje samochody będąc „pod wpływem”.

opr. Monika Filipowska

[email protected]

Poprzedni artykułPolonia-Stal pod lupą. Prezentujemy drużynę trampkarzy [FOTO]
Następny artykułRozbłysła gliniana makieta ulicy Kościelnej [FOTO]