Strona główna 0_Slider Siatkarki Polonii zagrają o czołowe lokaty!

Siatkarki Polonii zagrają o czołowe lokaty! [FOTO]

0

Za nami pierwszy dzień rywalizacji związanej z siatkarskim turniejem kadetek im. Tadeusza Ząbka. Bardzo dobrze radzą sobie gospodynie, zawodniczki Polonii Świdnica powalczą jutro o medalowe miejsca.

memorial-zabka-16

Świdniczanki zajęły drugie miejsce w grupie ustępując miejsca jedynie Olimpii Jawor. W drugiej grupie najlepsze okazały się zawodniczki USA Volley Lubsko, a z drugiego miejsca i awansem do czołowej czwórki mogą pochwalić się siatkarki AZS-u AWF Wrocław. Mecze finałowe rozpoczną się w niedzielę, 18 września od godz. 9.00 w hali Pionierów (Park Centralny). – O 10.00 wszystkich kibiców czeka nie lada gratka. W „starej” hali przy ulicy Pionierów pojawią się znakomici gościeprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk i wiceprezes Paweł Wachowiak. To nie wszystko, siatkarkom kibicować będzie ponadto doskonale znana wszystkim sympatykom sportu w naszym mieście, a także w całej Polsce Halina Aszkiełowicz. To wychowanka Polonii Świdnica, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich z Meksyku (1968) oraz srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Europy (Turcja – 1967 i Włochy – 1971). Pani Halina będzie z nami do około godz. 13.00 do momentu ceremonii zwycięskich zespołów – mówi Grażyna Działowska, prezes siatkarskiej Polonii Świdnica.

Przypomnijmy, że świdnicki turniej siatkówki nosi nazwę Tadeusza Ząbka – innej znakomitej postaci związanej z tą dyscypliną sportu w naszym mieście. Tadeusz Ząbek urodził się we Lwowie, a w Świdnicy żył od 1946 roku. Był pedagogiem, twórcą sukcesów świdnickiej siatkówki i współpracownikiem trenera kadry narodowej. Następnie prowadził także reprezentację Polski w kategorii juniorek.

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułStrzegomianin walczy na trasie Rajdu Nadwiślańskiego
Następny artykułWiceminister rozwoju o wsparciu przedsiębiorców