Strona główna Sport Moto Strzegomianin walczy na trasie Rajdu Nadwiślańskiego

Strzegomianin walczy na trasie Rajdu Nadwiślańskiego

0

Ruszyła walka na trasie Rajdu Nadwiślańskiego, stanowiącego 4. rundę Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na Puławach do walki stanęło około 40 załóg. W markowej klasie 4F powalczy strzegomski kierowca Paweł Krysiak pilotowany przez Pawła Gacka.

11

Załoga Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej Paweł Krysiak i Paweł Gacek znów staje do rywalizacji w krajowym rajdowym czempionacie. Po rewelacyjnym wyniku na Rajdzie Świdnickim Krause, kierowca ze Strzegomia i pilot z Bielska–Białej ścigają się na trasie Rajdu Nadwiślańskiego.

Czwarta runda Castrol Edge Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oficjalnie rozpoczęła się w piątek, 16 września. Wieczorny start honorowy na malowniczym rynku w Kazimierzu Dolnym miał widowiskową oprawę. W piątek załogi odbyły także rekonesans.

Na sobotę zaplanowano dwukrotnie pokonywane próby Józefów (13,38 km) i Urzędów (14,34 km). Dzień rozpocznie oes Wilków (16,67 km), a zakończy próba Łaziska (16,70 km). Niedzielę będą tworzyć odcinki Garbów 1 i 2 (12,74 km), Jastków 1 i 2 (9,69 km) oraz Kurów (15,75 km) i Power Stage na ulicach Puław (2,80 km). Obecnie po czterech oesach nasi rajdowcy zajmują 15. miejsce w klasyfikacji generalnej i znakomitą 2. lokatą w swojej klasy – 4F.

Dla nas to spore wyzwanie, ponieważ na Puławach startujemy pierwszy raz. Wczorajsze zapoznanie z trasą odbyliśmy w warunkach dużego skupienia. Zgodnie z regulaminem mogliśmy dwukrotnie przejechać odcinki, dlatego posiłkowaliśmy się także oglądaniem on-boardów dostępnych w internecie. Start w Rajdzie Nadwiślańskim to dla mnie wielka radość, że znów mogę zasiąść za kierownicą świetnie przygotowanego Forda Fiesty R2 z Evo Techu. Jazda tym samochodem to już poważne ściganie. Auto ma naprawę wielkie możliwości, które ja dopiero odkrywam – mówi Paweł Krysiak, kierowca Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej. – Serdecznie dziękuję wszystkim naszym sponsorom. Pragnę podkreślić, że na nasz start to wspólny wysiłek wielu firm i osób prywatnych, jesteśmy ogromnie wdzięczni za to wsparcie.

/MDvR, FOTO: użyczone/

Poprzedni artykułW niedzielę festyn sportowy. Harmonogram i lista nagród
Następny artykułSiatkarki Polonii zagrają o czołowe lokaty! [FOTO]