Strona główna 0_Slider Przybij łapkę z przyjacielem

Przybij łapkę z przyjacielem

0

Świdnickie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wspólnie z  kinem Cinema 3D zbiera pieniądze, karmę oraz prowadzi rekrutację wolontariuszy, którzy chcieliby pracować w budowanym nadal,  pierwszym w mieście schronisku dla zwierząt. Pretekstem do przeprowadzenia zbiórki jest premiera filmu „Sekretne życie zwierzaków domowych”.

styczen-2014-028

Wszystko, co uzbieramy przekażemy dla nowego schroniska – tłumaczy prezes TOZ Grażyna Grzesik. – Choć nie wiadomo, kiedy zostanie otwarte, planowo miało ruszyć w styczniu, ale do tej pory nie rozpisano konkursu na prowadzenie obiektu. Mimo to musimy być gotowi.

Apel o pomoc nie pozostał bez echa, bezpłatną pomoc w opiece nad zwierzakami zadeklarowało już szefostwo Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce. Młodzi ludzie będą raz w tygodniu przyjeżdżać do świdnickiego schroniska, aby pomóc w opiece nad bezdomnymi zwierzakami.

Tymczasem sytuacja  zwierząt w mieście jest opłakana, jak powiedziała prezes Grzesik, brakuje domów tymczasowych dla bezpańskich psów i kotów. Członkowie TOZ-u szukają właśnie opiekuna dla 3 kociąt wyrzuconych na ulicę. Maluchy mają zaledwie 4 tygodnie i muszą być karmione butelką. Oczywiście Towarzystwo  zapewnia specjalistyczne mleko, wyprawkę i opiekę weterynaryjną.

 A wszyscy wybierający się dziś i jutro do Galerii Świdnickiej mogą zajrzeć w okolice multipleksu, gdzie do godz. 16.00  członkowie TOZ-u czekają na  datki i karmę dla porzuconych czworonogów.

Monika Filipowska

[email protected]

 

Poprzedni artykułRozpoczęły się warsztaty ekologiczne w Świdnicy
Następny artykułDwa pożary na Jałowcowej w Świdnicy