Strona główna 0_Slider Przechwycili prawie tysiąc porcji narkotyków

Przechwycili prawie tysiąc porcji narkotyków

16

Świdniccy policjanci przechwycili 39 gramów amfetaminy, 13 gramów marihuany i 48 gramów substancji psychoaktywnej o nazwie mefedron. Z ilości tych można wydzielić około 935 porcji handlowych narkotyków. Zatrzymano też 29-letniego posiadacza tych niedozwolonych substancji.

narkotykiNa początku września  w okolicach Świdnicy funkcjonariusze wydziału prewencji KPP zatrzymali poruszającego się samochodem marki VW Golf, 29-letniego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie oraz handel narkotykami i dopalaczami. Informacja okazała się prawdziwa. Przy wymienionym i w pojeździe policjanci znaleźli niedozwolone substancje, po czym przeprowadzili przeszukanie miejsca zamieszkania mężczyzny.  Ponadto w mieszkaniu podejrzewanego funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli dwie wagi elektroniczne oraz pakiet woreczków strunowych służących do porcjowania niedozwolonych substancji.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. Teraz 29-latek za swój czyn odpowie przed sądem.

W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

/KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułWalczyli o tenisowe laury
Następny artykułDuże pieniądze do zgarnięcia!