Strona główna 0_Slider Ponad 6 milionów złotych na badania

Ponad 6 milionów złotych na badania

0

Dokładnie 6,46 miliona złotych trafi do przychodni w Pieszycach, która będzie zajmowała się także badaniami mieszkańców powiatu świdnickiego. Oferta obejmie profilaktykę nowotworów jelita grubego. W całym województwie na badania zostanie pzreznaczone ponad 28 milionów złotych.

pieniadze

Ponad 40 tysięcy mieszkańców Dolnego Śląska może liczyć na profilaktykę i pomoc, która ma ich uchronić przed chorobami nowotworowymi. W Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy właśnie podpisywane są umowy z dolnośląskimi szpitalami i przychodniami, które pomogą Dolnoślązakom. Umowy warte ponad 28 mln zł realizowane są dzięki unijnemu wsparciu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Wdrażaniem projektu nieprzypadkowo zajmuje się Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy. Wiele chorób cywilizacyjnych dotyka pracowników, osób aktywnych zawodowo, a to wprost negatywnie wpływa na rynek pracy. Wsparcie skierowane jest do pracodawców i ich pracowników – mówi Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

W ramach działań założonych w projektach do sierpnia 2018 r. w sumie 41,2 tys. Dolnoślązaków może liczyć na badania związane z wczesnym wykrywaniem raka piersi, raka szyjki macicy, raka jelita grubego, a także akcje informacyjne, a nawet pomoc w dojeździe na badania. Program zakłada również zakup sprzętu niezbędnego do przeprowadzania badań np. mammobusa, cytobusa, kolonoskopu, kolposkopu, łóżek medycznych oraz fantomów do punktów informacyjno-edukacyjnych.

Umowę podpisała również Przychodnia Miejska w Pieszycach, która otrzyma 6,4 miliona złotych na badania dla 8 tysięcy osób, w tym mieszkańców powiatu świdnickiego. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu, ale przede wszystkim na działania związane z profilaktyką nowotworów jelita grubego, w tym badanie kolonoskopowe ze
znieczuleniem, badanie histopatolgiczne oraz lekarską poradę specjalistyczną.

Poprzedni artykułKoszykarze Prakto Polonii poznali terminarz meczów
Następny artykułPływaczki Rekina w kadrze Polski