Strona główna 0_Slider Nowoczesne centrum dla całej dzielnicy

Nowoczesne centrum dla całej dzielnicy [FOTO]

3

Świdnickie osiedle Zarzecze od dzisiaj ma nowoczesne Centrum Edukacji Czytelniczej, które powstało w Gimnazjum nr 4. – Otwieramy się dla wszystkich mieszkańców – zapowiedział dyrektor Tomasz Całka. To już trzeci projekt zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

OTWARCIE BIBLIOTEKI -2016.09.01 -  (3)Szkoła w poprzednich edycjach budżetu obywatelskiego postarała się o boisko do gry w bule i do siatkówki oraz tenisa. – Oba są w znakomitym stanie, nikt ich nie zniszczył,  a wystarczy zajrzeć do nas popołudniami i wieczorami, żeby zobaczyć, jak są oblegane – cieszy się dyrektor. Na kolejny pomysł zagłosowało 177 mieszkańców Zarzecza i tym samym szkoła otrzymała z budżetu 100 tysięcy złotych, dzięki którym gruntownie zostały wyremontowane biblioteka i czytelnia.

Centrum Edukacji Czytelniczej będzie kontynuowało dotychczasowe działania szkoły, m.in. spotkania z pasjonatami czy literatami. Nowością jest otwarcie biblioteki dla mieszkańców. – Centrum będzie ogólnodostępne w dni powszednie do co najmniej 17.30. Zapraszamy – zachęca Tomasz Całka. Szkoła stara się także o powiększenie księgozbioru. W tej chwili oprócz tradycyjnych książek dostępne są  e-booki i audiobooki.

/asz/
Zdjęcia Anna Pawłowska

Poprzedni artykułGrupa MoCarta na otwarciu sali widowiskowej
Następny artykułRozkład jazdy weekendowej kolejki IV ligi