Strona główna 0_Slider „Mój pierwszy milion” w Świdnicy

„Mój pierwszy milion” w Świdnicy

3

Warsztatami z ekonomii, prowadzonymi przez doświadczonych edukatorów pracujących dla Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju z Warszawy rozpoczyna się konkurs dla uczniów ostatnich klas gimnazjum pt. „Mój pierwszy milion”. Jego  celem jest zwiększenie świadomości ekonomicznej i propagowanie przedsiębiorczości wśród uczniów, dostarczenie im wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających funkcjonowanie w życiu.

moj-pierwszy-milion

Pierwszy etap to są specjalistyczne warsztaty, które potrwają do kwietnia przyszłego roku. Drugim etapem będą gry ekonomiczne przygotowane w formie testów, a trzecim i ostatnim – przygotowanie i prezentacja plakatu „Twój pomysł na biznes w Świdnicy”. Podczas wszystkich etapów będzie obowiązywać system punktowy „Cash machine, czyli wymieniaj punkty na gotówkę”. Uczestnicy programu będą mogli uzyskać punkty za:

  • aktywny udział w lekcjach przedsiębiorczości z pomysłem oraz rozwiązywanie zadań dodatkowych podsumowujących zdobytą wiedzę,
  • wizyty w firmach,
  • wizyty w szkołach kolejnego szczebla,
  • udział w pokazowych lekcjach/warsztatach zorganizowanych przez doradców zawodowych w szkołach technicznych, zawodowych, liceach ogólnokształcących,
  • udział w grze ekonomicznej.

Dla najlepszych przewidziano 15 nagród pieniężnych po 600 zł netto oraz atrakcyjne wyróżnienia.

Pierwsze zajęcia pt. „Co to jest właściwie ekonomia?” odbyły się w poniedziałek, 26 września w gimnazjach nr 1 i 2, natomiast w gimnazjach nr 3 i 4 rozpoczną się we wtorek 27 września. Konkurs jest jednym z elementów programu „Zostańcie z nami – miasto i powiat Świdnica”.

opr. Monika Filipowska

[email protected]

Poprzedni artykułWygraj prezent dla chłopaka [KONKURS]
Następny artykułProsił o szklankę wody…