Strona główna 0_Slider Magiczny taniec licealistów

Magiczny taniec licealistów

0

Specjalnym pokazem zakończyły się warsztaty prowadzone przez choreograf Izę Załęczną w III LO w Świdnicy. W projekcie realizowanym w ramach festiwalu „Czas na teatr. Teatr na czasie.” piętnaścioro uczniów I klasy LO przez cztery dni odkrywało podstawy plastyki ciała. – Nie można im odmówić zapału i pracowitości – powiedziała Iza Załęczna. – To na pewno było dla nich nowe doświadczenie, próbowałam przekazać im nowy sposób patrzenia, pokazać teatr odwołujący się do abstrakcji. Dzięki  takiemu postrzeganiu  będą mogli otworzyć się na nowe przestrzenie.

teatr-iii-lo-2016-09-23-3

Pokaz kończący warsztaty stanowił połączenie elementów pracy nad plastyką ciała, tańca nowoczesnego oraz abstrakcyjnego teatru gestu. Iza Załęczna jest nie tylko choreografem, ale również aktorką i animatorem kultury. Autorskie projekty realizuje we własnym teatrze Chorea. Regularnie współpracuje z Pawłem Passinim, a wspólna realizacja teatralna – Turandot została nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu w Edynburgu w 2012 r., zdobyła też Grand Prix  9. Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy oraz nagrodę MAGNOLII XLVI  Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT .

Artystka prowadzi też zajęcia z zakresu technik wyrazu scenicznego w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu.


Monika Filipowska
[email protected]

Foto. Anna Pawłowska

Poprzedni artykułŚwidnicki Tydzień Bliskości
Następny artykułZmagania z królową sportu