Strona główna Sport Lekkoatletyka Zmagania z królową sportu

Zmagania z królową sportu

0

Szkolna liga lekkoatletyczna to kolejne zawody świdnickich gimnazjalistów rywalizujących w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2016/2017”. Zawody organizowane tradycyjnie przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbyły się 22 września od godziny 12.00 na stadionie Zawiszów przy SP 1.

lekkoatletyka

W ostatnim dniu lata pogoda dopisała znakomicie. Szkolna liga w Świdnicy to siedem konkurencji: cztery biegowe i trzy techniczne. Drużyny składające się z 15 reprezentantów danego gimnazjum zdobywały indywidualnie punkty przeliczone wcześniej z osiągniętych wyników. Suma punktów 12 najlepszych zawodników dawała końcowy rezultat drużyny. Rezultaty choć trochę słabsze są porównywalne z tymi z ubiegłego roku. Zdecydowaną poprawę uzyskali uczniowie Gimnazjum nr 3 tak dziewczęta, jak i chłopcy, którzy w tym roku zajęli w obu kategoriach pierwsze miejsca. Ten wynik dał im automatycznie awans do finału dolnośląskiego, który odbędzie się 29 września we Wrocławiu. Zwycięskim zespołom na koniec przypadły pamiątkowe dyplomy oraz medale.

Klasyfikacja drużynowa /z punktacją do współzawodnictwa/ :

 

Dziewczęta

  1. Gimnazjum nr 3 – 981 pkt /6 pkt/
  2. Gimnazjum nr 1 – 903 pkt /4 pkt/
  3. Gimnazjum nr 4 – 809 pkt /3 pkt/
  4. Gimnazjum nr 2 – 764 pkt /2 pkt/

 

Chłopcy

  1. Gimnazjum nr 3 – 1029 pkt /6 pkt/
  2. Gimnazjum nr 4 – 998 pkt /4 pkt/
  3. Gimnazjum nr 1 – 980 pkt /3 pkt/
  4. Gimnazjum nr 2 – 626 pkt /2 pkt/

Pełna klasyfikacja indywidualna

 

Gimnazjum nr 1 – dziewczęta

100m

  • Justyna Wierzbicka – 15,9 /62 p/
  • Dominika Wróblewska – 13,7 /118 p/
  • Aleksandra Wójciak – 14,7 /90 p/
  • PK – Milena Matuszak – 16,2
  • PK – Ewelina Kalicka – 15,7

300m

  • Wiktoria Skowrońska – 51,2 /85 p/
  • Justyna Mikołajek – 55,2 /65 p/
  • Katarzyna Całka – 55,3 /65/
  • PK – Dominika Szymul – 53,0

600m

  • Wiktoria Turek – 1.57,70 /84 p/
  • Wiktoria Stempin – 2.08,54 /63 p/
  • PK – Ida Wcisło – 2.26,14

Skok w dal

  • Hanna Drozd – 4,26 /88 p/
  • Natalia Łużna – 3,92 /71 p/

Pchnięcie kulą /3 kg/

  • Urszula Zontek – 7,11 /39 p/
  • Katarzyna Całka – 7,36 /47 p/

Sztafeta 4×100 – 59,70 /65 p/

Gimnazjum nr 2 – dziewczęta

100m

  • Julia Kruczek – 15,2 /78 p/
  • Zofia Wąsowska – 15,7 /66 p/
  • Zuza Pawlak – 15,7 /66 p/

300m

  • Anita Łój – 51,9 /82 p/
  • Natalia Królik – 60,6 /43 p/
  • Wiktoria Hoyer – 68,1 /19 p/

600m

  • Maja Urbanowicz – 2.21,53 /40 p/
  • Ola Tomala – 2.07,20 /66 p/
  • Alicja Gibas – 2.14,38 /53 p/

Skok w dal

  • Katarzyna Szczepanik – 3,84 /67 p/
  • Zuza Antoniak – 4,06 /78 p/
  • PK – Ola Nowakowska – 3,64

Pchnięcie kulą /3 kg/

  • Amanda Przybylska – 8,39 /82 p/
  • Weronika Wojciechowska – 6,55 /25 p/
  • Natalia Kłus – 5,76

Rzut oszczepem:

  • Dominika Kępa – 14,40 /16 p/
  • PK – Wiktoria Plecety – 9,50

Sztafeta 4x100m – 64,18 /43 p/

Gimnazjum nr 3 – dziewczęta

100m

  • Natalia Czub – 13,5 /127 p/
  • Magdalena Wołek – 14,2 /102 p/
  • Aurelia Wolak – 14,2 /102 p/
  • PK – Oliwia Szczepaniuk – 16,0
  • PK – Zuzanna Mazur – 16,8

300m

  • Lidia Maciejewska – 54,1 /71 p/
  • Luiza Halkowicz – 52,9 /82 p/
  • Weronika Muszyńska – 53,7 /73 p/

600m

  • Katarzyna Kołtunowicz – 2.00,06 /79 p/
  • Wiktoria Bromm – 2.20,10 /42 p/
  • Julia Arendarczyk – 2.13,95 /53 p/

Skok w dal

  • Wiktoria Frankowska – 3,88 /69 p/

Pchnięcie kulą /3 kg/

  • Oliwia Kutyba – 8,14 /73 p/
  • Laura Tuńska – 7,80 /62 p/

Rzut oszczepem

  • Aleksandra Frankowska – 25,00 /66 p/

Sztafeta 4x100m  – 57,93 /75 p/

Gimnazjum nr 4 – dziewczęta

100m

  • Anna Szpak – 14,8 /88 p/
  • Anna Bukszyńska – 14,9 /85 p/
  • Amelia Bakun – 15,6 /68 p/

300m

  • Julia Nowak – 54,1 /71 p/
  • Agnieszka Piechurska – 54,2 /70 p/
  • Martyna Trelewska – 53,5 /74 p/

600m

  • Weronika Kolanek – 2.01,47 /74 p/
  • Wiktoria Kolanek – 2.03,70 /72 p/
  • Karina Krzykalska – 2.58,14 /0 p/

Skok w dal

  • Klaudia Biernath – 3,04 /31 p/
  • Beata Majewska – 4,18 /84 p/

Rzut oszczepem

  • Natalia Samborska – 15,30 /20 p/
  • Natalia Skalińska – 21,00 /44 p/
  • Natalia Szaradowska – 9,50 /6 p/

Sztafeta 4x100m  – 63,14 /48 p/

Gimnazjum nr 1 – chłopcy

100m

  • Miłosz Godula – 13,2 /77 p/
  • Oskar Matuszyk – 12,6 /97 p/
  • Michał Podolak – 12,6 /97/

300m

  • Jakub Filipczak – 43,8 /88 p/
  • Aleksander Rzyhak – 61,0 /16 p/
  • Jakub Sikora – 44,0 /87 p/

1.000m

  • Jakub Jęczmień – 3.02,81 /94 p/
  • Tadeusz Kaliciński – 3.16,58 /72 p/

Skok w dal

  • Damian Kapoj – 5,00 /72 p/
  • Jakub Borowy – 5,28 /81 p/

Pchnięcie kulą /5 kg/

  • Mariusz Fitrzyk – 8,54 /53 p/
  • Dominik Drej – 7,49 /32 p/
  • Michał Dylewicz – 8,82 /59 p/

Sztafeta 4x100m – 51,41 /103 p/

Gimnazjum nr 2 – chłopcy

300m

  • Sebastian Kucharski – 44,9 /83 p/

1.000m

  • Daniel Salamon – 4.02,65 /19 p/
  • Wiktor Grabowski – 3.47,93 /34 p/
  • Michał Madziała – 3.21,56 /65 p/

Skok w dal

  • Kamil Brzozowski – 4,56 /57 p/
  • Michał Antoniak – 4,16 /44 p/
  • Mateusz Tokarz – 4,75 /63 p/

Pchnięcie kulą /5 kg/

  • Jakub Magnes – 9,11 /65 p/
  • Szymon Cibor – 8,24 /47 p/
  • Michał Kotulski – 8,05 /44 p/

Rzut oszczepem:

  • Dawid Więckiewicz – 17.00 /11 p/
  • Szymon Ścigała – 20,00 /21 p/

Sztafeta 4x100m – 53,35 /51 p/

Gimnazjum nr 3 – chłopcy

100m

  • Wojciech Grajzer – 12,8 /90 p/
  • Szymon Kubatek – 12,4 /105 p/
  • Łukasz Sałata – 13,2

300m

  • Damian Bober – 42,2 /101 p/
  • Konrad Balicki – 45,0 /82 p/
  • Jakub Siembab – 45,5 /80 p/

1.000m

  • Patryk Mielnik – 3.01,11 /97 p/
  • Kacper Słomiński – 3.08,52 /84 p/
  • PK – Olek Kulczyński – 3.19,80
  • PK – Konrad Szukowski – 3.26,86

Skok w dal

  • Daniel Uchański – 4,71 /62 p/
  • Kacper Pietrzak – 4,63 /59 p/
  • PK – Bartek Grobelny – 4,38

Pchnięcie kulą /5 kg/

  • Mikołaj Galiński – 9,16 /66 p/
  • Bartek Tragarz – 9,04 /63 p/
  • Wojciech Kryśpiak – 8,84 /59/
  • PK – Artur Markowski – 8,05
  • PK – Jakub Siembab – 8,06

Rzut oszczepem

  • Przemek Szczepański – 37,00 /100 p/
  • Paweł Karpiński – 19,00 /18 p/
  • Jalub Kalousek – 17,00 /11 p/
  • PK – Szymon Zając – 19,40

Sztafeta 4x100m – 51,80 /99 p/

Gimnazjum nr 4 – chłopcy

100m

  • Sebastian Stramiec – 12,8 /90 p/
  • Dawid Reif – 13,4 /70 p/
  • Jan Zadziorski – 13,2 /77 p/

300m

  • Dawid Pęczar – 42,0 /103 p/
  • Dominik Sawa – 43,1 /92 p/
  • Tomasz Zieliński – 46,6 /74 p/

1.000m

  • Marcel Żukowski – 3.11,70 /79 p/
  • Dawid Dziurbacz – 3.08,90 /84 p/

Skok w dal

  • Szymon Szuter – 4,72 /62 p/
  • Kamil Gazda – 4,19 /45 p/

Pchnięcie kulą /5 kg/:

  • Hubert Polewacz – 9,01 /63 p/
  • Wiktor Kępa – 8,86 /60 p/

Rzut oszczepem

  • Wiktor Hliwa – 36,00 /95 p/

Sztafeta 4x100m – 50,87 /109 p/

/OSiR Świdnica/