Strona główna 0_Slider Kolejna część Wałbrzyskiej do remontu

Kolejna część Wałbrzyskiej do remontu [MAPA OBJAZDÓW]

0

W piątek, 16 września rusza remont kolejnego fragmentu ul. Wałbrzyskiej – tym razem prace prowadzone będą na odcinku od ulicy Korczaka do ulicy Mierniczej – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa UM w Świdnicy.

ul-walbrzyska

Roboty budowlane polegać będą na wymianie istniejącej konstrukcji jezdni, chodników i zjazdów, regulacji krawężników wraz z budową ścieku przykrawężnikowego. Przebudowana zostanie także sieć oświetlenia drogowego. W tym samym czasie prace wodno-kanalizacyjne realizować będzie Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, a nowy odcinek sieci gazowej wykona Polska Spółka Gazownictwa.

Zadanie realizować będzie Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, a jego koszt to 713 tys. zł (w tym udział miasta 100 tys. zł). Droga jest w zarządzie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

Przebudowa realizowana będzie w dwóch fazach. Pierwsza z nich polega na utrzymaniu przejezdności tylko w obszarze skrzyżowania Wałbrzyska/Korczaka, druga – na całkowitym zamknięciu remontowanego fragmentu drogi. 

W pierwszym etapie prac, dla zamkniętego odcinka ulicy wyznaczone zostają następujące trasy objazdowe:

 – dla pojazdów jadących od miejscowości Wałbrzych i Witoszów Dolny w stronę centrum miasta, przez ul. Polna Droga, Sprzymierzeńców do al. Niepodległości

– dla pojazdów wyjeżdżających ze Świdnicy w stronę Wałbrzycha drogą wojewódzką nr 379, wskazane zostanie kilka możliwości zjechania na główną trasę objazdową, tj. ulicami: Pionierów, Sprzymierzeńców i Polna Droga.

W 1 fazie dojazd w rejon szpitala Latawiec zostanie utrzymany poprzez zapewnienie przejezdności na skrzyżowaniu Wałbrzyska/Korczaka. Zostanie on zawężony do jednego pasa ruchu drogowego. W związku z tym, zaleca się korzystanie z głównych tras objazdowych. Od strony miasta dojazd do szpitala możliwy będzie ulicą Leśną, na której zostaną wprowadzone obustronne zakazy zatrzymywania się i postoju. 

 Na zamkniętym odcinku ulicy Wałbrzyskiej, wyłączone z użytkowania zostaną dwa przystanki autobusowe na wysokości ulicy Kusocińskiego. Zastąpią je istniejące przystanki na wysokości skrzyżowania ulic Korczaka i Leśnej oraz Leśnej i Wrzosowej.

MAPA OBJAZDÓW. KLIKNIJ!

Przewiduje się następującą trasę objazdu dla linii:

– nr 10 : ul. Wałbrzyska – ul. Leśna – ul. Korczaka – Pogorzała – ul. Wałbrzyska – Korczaka – Leśna – Wałbrzyska – Pl. Grunwaldzki

Przystanek wyłączony z ruchu – Wałbrzyska/Kusocińskiego.

Przystanki zastępcze – Leśna i Korczaka.

Dla tej linii zmieniona zostanie tylko trasa przejazdu w dzień powszedni, sobota i niedziela pozostają bez zmian

 

– nr 50 i 51: ul. Wschodnia – ul. Leśna – ul. Wałbrzyska

Przystanki wyłączone z ruchu: Leśna, Korczaka, Wałbrzyska/Kusocińskiego.

Przystanek zastępczy – ul. Leśna/Wrzosowa w kierunku Wałbrzyskiej

 

– nr 52 i 53: ul. Wałbrzyska – ul. Leśna – ul. Wschodnia

Przystanki wyłączone z ruchu – Wałbrzyska/Kusocińskiego, Korczaka,  Leśna.

Przystanek zastępczy – ul. Leśna/Wrzosowa.

Poprzedni artykułOżywili podwórka [FOTO]
Następny artykułBieg Fortowy po raz siódmy