Strona główna 0_Slider Dni Dziedzictwa – Świdnica czeka z atrakcjami

Dni Dziedzictwa – Świdnica czeka z atrakcjami

3

W tym roku Świdnica mocniej niż dotychczas włącza się w jedno z najważniejszych dla rozwoju turystyki (przede wszystkim regionalnej) oraz kultury wydarzenie, jakim są obchody Europejskich Dni Dziedzictwa  pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią”. W ten weekend druga odsłona spotkań.

parafia prawosławna jubileusz Świdnica (2)Cerkiew pw. św. Mikołaja

Na apel z prośbą o włączenie się w ideę EDD 2016 wystosowany przez prezydenta Świdnicy Beatę Moskal-Słaniewską oraz Referat Turystyki UM do właścicieli i zarządców obiektów sakralnych, kulturalnych i turystycznych odpowiedziało wiele instytucji, które w dniach 17-18 września otworzą się na turystów i mieszkańców. Będzie można je zwiedzać, uczestniczyć w organizowanych na ich terenie koncertach, czy wykładach i warsztatach. Są to Kościół Pokoju w Świdnicy, Katedra w Świdnicy, Cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy w Świdnicy i Muzeum Dawnego Kupiectwa.

– Bardzo się cieszę, że tak wiele instytucji zechciało włączyć się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego oraz ich organizację w Świdnicy. Dzięki nim zarówno świdniczanie, jak i turyści, będą mogli nieodpłatnie zwiedzić np. kryptę pod ołtarzem w katedrze, dom dzwonnika w Kościele Pokoju, cerkiew prawosławną z ciekawymi witrażami, Kościół Zielonoświątkowy, czy też odbyć „Tajemny Spacer z Duchem Cystersów” po ciekawym obiekcie, w jakim mieści się główna siedziba naszej Miejskiej Biblioteki Publicznej – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy i dodaje, że liczy na to, że w przyszłym roku w organizację EDD w naszym mieście włączą się kolejne instytucje, bo Świdnica – jako miasto o przeszłości wielokulturowej i dawny tytan przemysłowy wpisuje się właściwie w każdą tematykę tego wydarzenia.

Świdnica – Muzeum Dawnego Kupiectwa

godz. 12.00

„Duch wspólnoty mieszczańskiej i jego wpływ na kształt i rozkwit przestrzeni średniowiecznej Świdnicy” – prelekcja dr. Dobiesława Karsta. Konieczność wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Świdnica – Centrum UNESCO

Godz.14-19.00

Zwiedzanie domku dzwonnika, gry i zabawy terenowe

Godz.14.00

Barokowy Zakątek (pl. Pokoju 2) – dla najmłodszych: warsztaty lukrowania pierników i czytanie bajki „Pierniki dla króla”.

Godz. 16.00

Dolnośląski Instytut Ewangelicki (pl. Pokoju 6) – „Jak ozdobić kawałek drewna ?” – warsztaty decoupage.

Godz. 17.00

Dziergany Plac Pokoju, czyli miejska partyzantka włóczkowa.

Świdnica – Cerkiew św. Mikołaja

Godz. 9.00–17.00

Zwiedzanie cerkwi indywidualne lub grupowe. Zwiedzający będą oprowadzani po świątyni przez proboszcza. Chętni mogą wziąć udział w nabożeństwie o godz. 17.00

Świdnica – Miejska Biblioteka Publiczna

godz. 14.00

„Tajemny spacer z duchem Pałacu Cystersów” – spacer po zabytkowym gmachu Pałacu Cystersów, w którym obecnie mieści się biblioteka. To wędrówka po zakątkach niedostępnych na co dzień dla czytelników.

Szczegóły na temat wydarzeń w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa na Dolnym Śląsku w programie:

PEŁNY PROGRAM

Poprzedni artykułKonkursowe emocje na „Okiem Młodych”
Następny artykułMamy bilety na Kino na Szpilkach [KONKURS]