Strona główna 0_Slider Cleo w tłumie nastoletnich fanów

Cleo w tłumie nastoletnich fanów [FOTO]

0

Gdzie kupiła biżuteryjne uszy? Czy lubi koty? Skąd bierz pomysły na piosenki? Czy długo przygotowuje się do koncertu? Kto wybiera jej stroje? Dlaczego nakręciła teledysk w Jaworzynie Śląskiej? Gradem pytań nastoletni fani zasypali Cleo. Piosenkarka, znana przede wszystkim z przeboju”My, Słowianie” w Galerii Świdnickiej promowała swoją pierwszą solową płytę.

cleo-2016-09-18-25Do niedawna kojarzona z łowicką spódniczką w wersji mini, dziś pokazuje się albo jako dama z lat 20-tych XX wieku, albo jako egipska bogini tańca i płodności Bastet. Płyta pod tym tytułem zawiera 12 nowych piosenek autorstwa Cleo, czyli Joanny Klepko. Jak mówi sama piosenkarka, to wybór spośród 30-tu nagranych w studio utworów. – To moje piosenki w bardzo nowoczesnych aranżacjach. Świetna muzyka taneczna – podkreślała podczas spotkania w Świdnicy. Teledysk do jednego z utworów był kręcony w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, które urzekło Cleo niepowtarzalnym nastrojem starej zajezdni parowozów.

Cleo nie narzeka na brak pracy, jest w trasie koncertowej i udziela się podczas spotkań promocyjnych. Pytana o marzenia odpowiada: Moje właśnie się spełnia, bo robię to, co kocham.

Płyta zebrała dobre recenzje Trzy piosenki trafiły na radiowe listy przebojów, a singiel „Zabiorę nas” pokrył się czterokrotną platyną. Jak podkreśla dziennikarz muzyczny Paweł Gzyl w recenzji dla Onet.pl: „Najsłabszym punktem płyty są teksty – no, ale to generalna przypadłość współczesnego popu. Cleo stara się śpiewać nie tylko o miłości – ale spod jej pióra wychodzą momentami dosyć banalne wersy, które łatwo wykpić. My się od tego powstrzymamy, dając piosenkarce kredyt zaufania. Wszak to jej solowy debiut – i nie wszystko musi być na nim zapięte na ostatni guzik.”

/asz/
Zdjęcia Anna Pawłowska

Poprzedni artykułJaśniej w gminie Świdnica
Następny artykułWyszarpali Sokołowi trzy punkty i pomagali Michałowi!