Strona główna 0_Slider Cała Polska czyta Sienkiewicza. Świdnica też

Cała Polska czyta Sienkiewicza. Świdnica też

0

Kolejny już raz Świdnica włącza się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, organizowanej przez Prezydenta RP od 2012 roku. Tegoroczna lektura – „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. Dzieło konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.

książka konkurs II LO (9)

Akcja zaplanowana na sobotę, 3 września, rozpocznie się o godz. 10.00 na skwerze z dzikami przy ul. Franciszkańskiej. Dzieło Henryka Sienkiewicza będą czytać m.in. prezydent Beata Moskal-Słaniewska, a także radni miejscy. Z okazji tegorocznej odsłony Narodowego Czytania biblioteka otrzymała okolicznościową pieczęć, która służy do składania pamiątkowego stempla na przyniesionych przez uczestników akcji egzemplarzach „Quo vadis” .

Własną akcję czytelniczą zapowiedziało również  gimnazjum nr 4.  Głośne czytanie zapowiedziano także w Żarowie. Na tarasie przed biblioteką w będzie można czytać Sienkiewicza w godz. od 10.00 do 12.00. Natomiast w Świebodzicach czytanie zaczyna się o godz. 13.00 w miejskiej bibliotece.

/red./

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]
Następny artykułCo nasz czeka na boiskach niższych lig piłkarskich?