Strona główna 0_Slider Wzruszenia z Capellą Cracoviensis

Wzruszenia z Capellą Cracoviensis [FOTO/KONKURS]

0

To nazwisko warto zapamiętać: Benjamin Glaubitz. Młody tenor oczarował publiczność podczas piątkowego wykonania Wielkiej Mszy C-Dur ku czci świętej Cecylii Josepha Haydna. Capellę Carcoviensis poprowadził pełen ekspresji Matteo Messori.

Capella Cracoviensis - 05.08.2016 - (3)

Koncert w Kościele Pokoju zgromadził wielu melomanów, którzy na pewno nie mogą czuć się rozczarowani. Kultura muzyków, pasja dyrygenta i współbrzmienie solistów dały znakomity efekt, którego nie zburzyła niewielka przerwa, spowodowana pęknięciem struny w skrzypcach. Szczególną uwagę przykuł jasny i mocny głos Benjamina Glaubitza.

Koncert był kolejną propozycją XVII Festiwalu Bachowskiego. Ten weekend zapowiada się bardzo bogato. Już dzisiaj, 6 sierpnia „Śniadanie na trawie” z Alta Capella w kościele w Strzelcach Świdnickich (godz. 11.00), o 18.00 w Kościele Pokoju koncert „Tylko Bach” w wykonaniu Cafe Zimmermann i na finał dnia o 21.30 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej „Księga Pieśni” w wykonaniu Sebastiana Szumskiego i Weroniki Krówki.

Program Festiwalu Bachowskiego

/red./

Zdjęcia Anna Pawłowska

Konkurs

Do wygrania zaproszenie na koncert światowej sławy lutnisty Edina Karamazowa w dniu 11 sierpnia o godz. 19.30 w kościele s. Józefa w Świdnicy.

Na jakim instrumencie oprócz lutni koncertuje Edin Karamazow?

Odpowiedź należy nadesłać na adres [email protected], w temacie wpisując Bach, w treści odpowiedź, imię, nazwisko i nr telefonu (tylko do wiadomości redakcji). Czekamy do 9 sierpnia 2016 roku. Zwycięzca zostanie powiadomiony telefonicznie.

Poprzedni artykułMałki w podróży: Jedziemy na Maltę cz. 1
Następny artykułZUS odbiera pieniądze za L4