Strona główna 0_Slider Wielkie latanie już w ten weekend

Wielkie latanie już w ten weekend

0

20 i 21 sierpnia niebo nad Świebodzicami znów będzie areną popisów pilotów i ich najróżniejszych statków powietrznych – samolotów, śmigłowców, szybowców, a nawet modeli sterowanych. Moc atrakcji czeka na uczestników tegorocznej edycji „Odlotowego Pikniku Lotniczego”, organizowanego piąty rok z rzędu.

samolotImpreza zostanie zorganizowana na terenie Gminnego Lotniska w Świebodzicach, usytuowanego na trasie w kierunku Olszan. Organizatorzy imprezy, burmistrza miasta oraz Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach, przygotowali dla odwiedzających liczne atrakcje. Wśród tych lotniczych nie zabraknie pokazu polskich i zagranicznych statków powietrznych, w tym śmigłowców wojskowych Mi 17 oraz dwóch „Puszczyków”.

Części lotniczej towarzyszyć będą również inne atrakcje. Celność oka będzie można sprawdzić na strzelnicy sportowej oraz symulatorze karabinu AK-47, pokaz umiejętności dadzą funkcjonariusze Służby Celnej, a najmłodsi będą mogli liczyć na pamiątkowe samolociki, a także konkursy z nagrodami.

Kolejny już piknik nie może obyć się bez Zawodów Spadochronowych na celność lądowania o Puchar Burmistrza Miasta Świebodzice. Zgodnie z tradycją, goście wydarzenia będą mieć szansę emocjonowania się skokami najlepszych zawodników w kraju z wieloletnim doświadczeniem, w tym członków kadry narodowej. Zaprezentuje się około 20 skoczków.

/UM Świebodzice/

program godzinowy piknik lotniczy

 

Poprzedni artykułZnów nie przekroczyli „magicznej” bariery
Następny artykułBudżet obywatelski w realizacji