Strona główna Wydarzenia Świebodzice Budżet obywatelski w realizacji

Budżet obywatelski w realizacji

1

Ruszyło  kolejne zadanie, zgłoszone przez mieszkańców Świebodzic do budżetu obywatelskiego na 2016 rok. To remont chodnika w obrębie ulicy Wiejskiej 1. Stare, zniszczone płyty betonowe zastąpi kostka polbruk.

2wiejska-1- (2)Będzie to niejako dopełnienie rewitalizacji tego fragmentu ulicy Wiejskiej – w ubiegłym roku wspólnota mieszkaniowa przy Wiejskiej 1 wykonała kapitalny remont reprezentacyjnego budynku, który jest wpisany do wykazu zabytków Świebodzic i liczy sobie już 128 lat. Po renowacji kamienica stała się ozdobą tej części miasta, a nowy chodnik doskonale to podkreśli. Wartość zadania to ok. 20 tys. zł.

2wiejska-1- (3)
W ostatnim czasie gmina zrealizowała kilka inwestycji, zgłoszonych przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. To m.in. remont chodników przy ul. Stawowej, remont chodnika na osiedlu WSK, modernizacja dróg i chodników przy ul. 3 Maja i Dąbrówki czy remont chodnika przy ul. Żwirki i Wigury. To pokazuje, że warto zgłaszać swoje pomysły do realizacji – a właśnie jest ku temu okazja, bo trwa nabór wniosków do budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa jeszcze tylko do końca sierpnia br. Propozycje można przesyłać drogą elektroniczną na adres: [email protected]

Po zakończeniu naboru wniosków, w drugiej fazie, zgłoszone propozycje zostaną przekazane do rozpatrzenia odpowiednim wydziałom Urzędu Miejskiego, które ocenią stopień ich zaawansowania, a także nakłady finansowe potrzebne do ich realizacji. Trzeba także sprawdzić, czy zgłoszone zadanie nie dotyczy mienia prywatnego. Propozycje, które zostaną pozytywnie zweryfikowane pod względem formalnym, prawnym i finansowym będą wpisane do budżetu na 2017 rok.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej Świebodzic www.swiebodzice.pl,  w zakładce Budżet partycypacyjny.

Agnieszka Bielawska-Pękala
UM Świebodzice

Poprzedni artykułWielkie latanie już w ten weekend
Następny artykułW Żarowie otwierają basen