Strona główna 0_Slider Wielkie emocje już pierwszego dnia

Wielkie emocje już pierwszego dnia [FOTO]

0

Pierwszy dzień jedenastej edycji Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup przeszedł już do historii. Za nami kilkadziesiąt pasjonujących spotkań toczonych w czterech kategoriach wiekowych: U-9, U-10, U-12 i U-14. 

CSC_0790

W najmłodszej kategorii dziewięciolatków świetnie wiedzie się piłkarzom zza naszej wschodniej granicy reprezentujących Czernomorec I Odessa. Goście z Ukrainy odnieśli trzy pewne zwycięstwa pozostawiając w pokonanym polu Polonię-Stal Świdnica, rosyjską Olimpię Gwardiejsk i Chojnika Jelenia Góra. Drugi zespół Czernomorca też z kompletem wygranych – tyle, że dwóch (Gryf Świdnica i Akademia Sportu Milicz). W kategorii U-10 trzy zespoły zgromadziły jak dotąd na swoim koncie po dwa triumfy. Cieszy fakt iż w tej grupie jest Polonia-Stal Świdnica trenera Mariusza Krupczaka, która zwyciężyła 6:3 Śląska Wrocław i 9:3 czeski TJ Sokol II Olsany. Z kompletem „oczek” także Dąbroczanka Pępowo i Chojnik Jelenia Góra. Stuprocentową skutecznością może pochwalić się także czeski SK Hranice, który pokonał 2:0 drugą ekipę Sokola Olsany.

W klasyfikacji dwunastolatków trwa zacięta walka w grupach. Z dwoma zwycięstwami Polonia-Stal Świdnica prowadzona przez Sebastiana Ratajczaka, dziewczyny UKS-u Bielawianka Bielawa (U-14), MKS I Żory, Kadra Lubuskiego Związku Piłki Nożnej i GKS I Bełchatów. W najstarszej kategorii U-14 jedyną ekipą, która posiada na swoim koncie dwie wygrane to GKS I Bełchatów. UKS Lechia Dzierżoniów oraz Polonia-Stal I Świdnica zanotowały po zwycięstwie i remisie.

/MDvR/

 

Poprzedni artykułFestiwal Bachowski: Czarowanie sonatami [FOTO]
Następny artykułKoncertowa gra Polonii-Stali w pierwszej połowie [FOTO]